داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در ادامه مشکلات شهر زابل؛
روش جدید آدرس دهی در شهر زابل/ وقتی کوچه روبروی سطل آشغال تنها نام یک محل می شود
کد مطلب: ۶۲۲۸۸
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۸
نام درست و مناسب لازمه هر کوچه وخیابانی است اما گویا این موضوع در برخی نقاط زابل بی معناست.
روش جدید آدرس دهی در شهر زابل/ وقتی کوچه روبروی سطل آشغال تنها نام یک محل می شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ داشتن نام کوچه برای آدرس دهی دقیق ضروری است به طوری که وقتی محل بدون نام باشد آدرس دهی و شناساندن آن محل برای دیگران بسیار سخت است.

اهالی یکی از محلات زابل که به رغم قدمت نه چندان زیاد همچنان بی نام است با تماس با پایگاه خبری اوشیدا؛ نسبت به این موضوع گلایه خود را اعلام و خواستار پیگیری آن از سوی مسئولان شهری شدند.

وقتی یک محل از داشتن نام محروم باشد به طور حتم مشکلات فراوانی ایجاد می شود به طوری که اگر مشکلی برای افراد آن محل ایجاد شود اورژانس، آژانس، آتشنشانی و پلیس نمی توانند در زمان مناسب به کمک افراد آیند.

ترسیم کروکی در تلگرام تنها راهکار آدرس دهی

مرتضی به خبرنگار اوشیدا گفت: سال ۱۳۹۴ اهالی کوچه درخواست نامگذاری به شهردار و اعضای شورای شهر ارائه داده‌اند اما تاکنون هیچ اقدامی نشده است.

وی افزود: خیابان پشت ارشاد کوچه سوم روبروی سطل آشغال عنوان آدرسی است که به کسانی که قصد آمدن به محله را دارند ارائه می دهیم چرا که این کوچه از داشتن نام رنج می برد.

مرتضی ادامه داد: ترسیم و ارسال کروکی به میهمانان توسط تکنولوژی جدید تلگرام راهکار دیگری است که برای آدرس دهی به میهمانان توسط اهالی به کار برده می شود.

وی تصریح کرد: بیشتر کوچه ها کامل شدند و در صورت توجه ویژه شهرداری می‌تواند زیباشهر زابل شود اما متاسفانه از تمام نقاط شهر وضعیت وخیمتری دارد!

مرتضی خاطرنشان کرد: به علت عدم جمع آوری زباله ها به شهرداری شکایت بردیم و بالاخره پس از پیگیری سطل زباله در روبروی کوچه قرار داده شد بنابراین باید زباله ها را درون جعبه ماشین گذاشته و تا سر کوچه حمل کنیم سپس به داخل سطل زباله بیاندازیم.

مرتضی ابراز داشت: شرایط پشت ارشاد بحرانی است چرا که خودرو جمع آوری زباله حتی در کوچه ها تردد نمی‌کند.

این شهروند زابلی بیان داشت: خیابان پشت ارشاد با بافتی نوساز، نه خیابان آن نامگذاری شده و نه کوچه های آن؛ بنابراین اگر مهمان جدید داشته باشیم باید با ماشین سر فلکه دانشگاه آزاد رفته و با زدن جفت راهنما مهمانان را متوجه کرده تا با آمدن به دنبال ماشین میزبان راه را در پیش گیرد.

مرتضی اذعان داشت: در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهر با مشارکت همدیگر به درختکاری جلوی منازل اقدام کرده ایم که در این راستا انتظار می رود در جهت مشارکت در زیباسازی کوچه و امکان حفظ و نگهداری بهتر نهال ها نسبت به جدول گذاری باغچه های ایجاد شده اقدام شود.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark