داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
جای خالی شهدا در یک کلاس درس پر شد؛
افتخار آفرینی جوان خوش فکر سیستانی در گسترش فرهنگ دفاع مقدس
کد مطلب: ۷۴۱۶۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۴
محمد اربابی دبیر جوان آموزش و پرورش شهرستان زهک است که با روش تدریس خود تونست در جشنواره الگوهای برتر تدریس مقام اول را کسب کند.
افتخار آفرینی جوان خوش فکر سیستانی در گسترش فرهنگ دفاع مقدس
به گزارش اوشیدا؛ جوان خوش فکر سیستانی با استفاده از روش جدیدی برای تدریس اقدام به گسترش فرهنگ دفاع مقدس می کند که باعث شده مورد استقبال دانش آموزان سیستانی نیز قرار بگیرد.

محمد اربابی دبیر جوان آموزش و پرورش شهرستان زهک است که با روش تدریس خود تونست در جشنواره الگوهای برتر تدریس مقام اول را کسب کند.

این دبیر جوان توانست در هفدهمین دوره جشنواره الگوهای برتر تدریس پس از کسب مقام نخست استانی به مرحله کشوری این جشنواره راه یابد و از بین حدود ۹۰ اثر منتخب تدریس زیست شناسی استان های مختلف به عنوان برترین تدریس زیست شناسی کشور دست یابد.

این دبیر جوان با ارائه ای کاملا انیمیشنی و طراحی شده مقام نخست را در اولین دوره شرکت خود و برای نخستین با در رشته ی زیست شناسی به استان سیستان و بلوجستان اختصاص دهد.

وی در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: بیشتر از چهار سال است که در شهرهای سراوان، خاش و زهک سابقه خدمت تجربی دارم.

وی افزود: تدریس انیمیششنی و طراحی شده گرچه زمان بسیاری را می گیرد اما با توجه به شرایط سنی فراگیران و ملموس بودن این روش با علایق و سرگرمی های آنان این نوع آموزش را انتخاب کردم.

ارباب تصریح کرد: در این روش تدریس که برای بهتر یادگرفتن دانش آموز نیز بسیار مفید واقع شده به طور انیمیشنی درسهای مربوط به زیست تدریس می وشد و در حین تدریس دانش آموز علاوه بر یادگیری درس های مربوطه به اهمیت دفاع مقدس نیز پی ببرند.

وی ادامه داد: در این روش فراگیران می توانند با اسطوره های دفاع مقدس که در آن دوران تفاوت سنی با دانش آموزان نداشته اند آشنا شوند و راه و روش آنان را به کار گیرند.

ارباب بیان کرد: متاسفانه در مدارس فرهنگ شهید و شهادت در قالب برنامه های زمینه ای پرورشی در ماه های معینی برگزار می شود اما برای تاثیر گذاری بیشتر باید این مفهوم را در مباحث درسی و گروهی به کار بست.

ارباب بیان کرد: باید سعی کرد که با برنامه ریزی های مدون فرهنگ شهدا که همان حفظ فرهنگ اسلامی ماست را پر رنگ تر کنیم تا همانگونه که شهدا سبب سربلندی و عزت این کشور شدند ما هم جوانانی را تربیت کنیم که با جان و دل در جهت پیشرفت و زنده نگه داشتن آرمان های انقلاب تلاش کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark