داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل:
ورود بدون ماسک به واحدهای بهداشتی درمانی ممنوع شد
کد مطلب: ۷۰۴۸۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۸
جواد اکبری زاده گفت: ویروس کرونا نه ضعیف شده و نه از بین رفته، پس لازم و ضروری است هر فردی از خانه خارج می شود ماسک بزند.
ورود بدون ماسک به واحدهای بهداشتی درمانی ممنوع شد
جواد اکبری زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: بنا بر دستور و تاکید رئیس دانشگاه ، ورود بدون ماسک به همه واحدهای ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی هم برای مراجعه کنندگان و هم برای پرسنل بهداشتی ممنوع می باشد.

اکبری زاده افزود: ویروس کرونا نه ضعیف شده و نه از بین رفته، پس لازم و ضروری است هر فردی از خانه خارج می شود ماسک بزند.

وی ادامه داد: در این راستا و با توجه به در معرض خطر بودن مردمی که به واحدهای بهداشتی درمانی مراجعه می کنند و همچنین جهت کاهش انتشار بیماری کرونا ورود بدون ماسک به این واحدها ممنوع می باشد.

وی گفت: به هیچ وجه نیازی به استفاده از ماسک های N95 و فیلتردار نیست، حتی می‌توان از یک پارچه ساده هم ماسک تهیه کرده و استفاده کرد، بنابراین شهروندان می توانند با روش‌های ساده ماسک‌های قابل شستشو و ضدعفونی شونده تهیه کنند.

معاون بهداشت دانشگاه افزود: ضرورت استفاده از ماسک با توجه به عادی شدن وضعیت کار صنوف، مراکز خرید و مکان های عمومی، در شهرها بیشتر مورد تاکید قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه عده ای این وضعیت را نشان از رفع بیماری می‌دانند و بدون رعایت توصیه‌های بهداشتی در اماکن عمومی تردد می‌کنند.

اکبری زاده تصریح کرد: بنابراین توصیه می شود هنگام خروج از خانه به هر منظور، خصوصا در مراکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی درمانی، آزمایشگاه ها، مراکز تجمعی، بانکها و ... حتما از ماسک استفاده نمایید.


انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark