داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
آلودگی هوای زابل به ۱۲ برابر حد مجاز رسید/ ۳۴ نفر در مراکز درمانی سیستان بستری شدند
کد مطلب: ۶۲۵۶۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: براثر وزش طوفان در منطقه سیستان و در پی آن آلودگی هوا ۳۴ تن در مراکز درمانی منطقه بستری شدند.
آلودگی هوای زابل به ۱۲ برابر حد مجاز رسید/ ۳۴ نفر در مراکز درمانی سیستان بستری شدند
علی اکبر نصیری در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: براثر وزش طوفان در منطقه سیستان ۹۸ نفر به مراکز درمانی سیستان مراجعه کردند که از این تعداد ۳۴ نفر بستری شدند.

وی با بیان اینکه بیشتر افراد مراجعه کننده به مراکز درمانی افراد دارای مشکلات ریوی و تنفسی بودند، تصریح کرد: طوفان و ریزگرد سبب بروز انواع بیماری ها به ویژه بیماری های قلبی، چشمی، پوستی و تنفسی می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت جوی منطقه در هنگام طوفان افراد به ویژه کودکان، کهنسالان و زنان باردار حتی الامکان از منزل خارج نشوند.

نصیری بیان کرد: در صورتی که افراد به ماسک دسترسی ندارند حتما یک قطعه دستمال مرطوب را جلوی دهان و بینی خود قرار دهند.

وی تاکید کرد: افرادی که دارای بیماریهای قلبی، تنفسی و آسم یا دارای علایمی مانند تنگی نفس، سرفه، خس خس و درد قفسه سینه هستند، ضمن مصرف به موقع داروهای خود، اقدامات احتیاطی و پیشگیری کننده را جدی گرفته و در صورت تداوم یا تشدید علایم به پزشک و یا نزدیک ترین مرکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند.

نصیری ابراز کرد: پرهیز از مصرف غذاهای چرب، استفاده زیاد از مایعات و لبنیات کم چرب و شستشوی مکرر بینی و دهان و همچنین پوشش مناسب مواد غذایی آماده مصرف جهت جلوگیری و کاهش بروز عوارض ناشی از ریزگردها موثر هستند.

گفتنی است؛ طبق اعلام مدیریت بحران سیستان و بلوچستان، میانگین ذرات معلق در هوای زابل روز گذشته در سیستان به ۳۰۵ میکروگرم بر مترمکعب یعنی ۱۲ برابر حد استاندارد سازمان جهانی بهداشت رسید.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark