داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان زابل:
جشنواره های بومی محلی موجب شناسایی و ترویج فرهنگ روستایی می شود
کد مطلب: ۴۷۵۶۴
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۱
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان زابل در جشنواره بزرگ بازیهای بومی محلی و سنتی در روستای محمدآباد بولایی اظهار کرد:برگزاری این جشنواره ها موجب شناساندن و اشاعه فرهنگ روستایی و ساده زیستی در بین مردم می شود.
جشنواره های بومی محلی موجب شناسایی و ترویج فرهنگ روستایی می شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ مسعود دهمرده به خبرنگار ما گفت: جشنواره بزرگ بازیهای بومی محلی و سنتی در روستای محمدآباد بولایی از توابع بخش مرکزی شهرستان زابل با حضور معاونت استاندار وفرماندارویژه ، بخشدار و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان زابل بعدازظهر روز چهارشنبه برگزار شد.

وی افزود: این جشنواره با همکاری اداره ورزش و جوانان، بخشداری بخش مرکزی و هیات بومی محلی و سنتی، دهیار و شورای روستا برگزار شده است.

وی با عنوان اینکه، شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات در رشته های خسوخسو، کشتی کچ گردان، طناب کشی و دال پلان در بخش آقایان و یقل دوقل و طناب کشی در بخش بانوان در این جشنواره با یکدیگر به رقابت پرداختند ادامه داد: ۸۰ نفر از آقایان و ۳۰ نفر از بانوان در این جشنواره به صورت تیمی و همچنین انفرادی در رقابت ها حضور فعال داشتند .

وی، احیای رشته های ورزشی کهن سیستان از قبیل کشتی کچ گردان، خسوخسو، کبدی و سمه گل و ایجاد شور و نشاط در بین اهالی روستا و پویایی و سلامتی را مهم ترین دلایل و اهداف برگزای این مسابقات عنوان کرد.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های اداره ورزش و جوانان در آینده برگزاری مسابقات بومی و محلی با محوریت کشتی کچ گردان که یکی از ارزشمندترین و کهن ترین رشته های بومی سیستان به شمار می رود میباشد.

گفتنی است؛ در پایان این جشنواره به نفرات برتر هر رشته علاوه برحکم قهرمانی، جوایزی نفیس اهدا شد.

انتهای پیام //
Share/Save/Bookmark