داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
گام بلند سبزپوشان برای رفع محرومیت؛
40 سال خوشنامی و گمنامی/یک کارشناس: انقلاب مدیون خدمات سپاه است
کد مطلب: ۷۱۶۸۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۹
سرازیر شدن سبزپوشان سپاه پاسداران بعد از جنگ تحمیلی در مناطق محروم و جنگ زده باعث شد تا ایران خیلی زود در مسیر شکوفایی قرار گیرد و بسیاری مشکلات را بامدیریت بی نقص رهبر انقلاب اسلامی مرتفع سازد.
40 سال خوشنامی و گمنامی/یک کارشناس: انقلاب مدیون خدمات سپاه است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهترین عواملی که انقلاب نوپا ایران توانست خیلی زود پس از جنگ تحمیلی بر مدار سازندگی و شکوفایی برسد حضور نیروهای مردمی بسیج در مناطق محروم ایران بود.

جنگ همواره آثار مخرب و چهره بسیار ناراحت کننده ای در دنیا به جای می گذارد که ازمهمترین آنها می توان به فقر و محرومیت در کشورهای جنگ زده اشاره کرد.

اگر نخواهیم به گذشته بازگردیم و به آثار مخرب جنگ ها اشاره کنیم بهترین مثال در حال حاضر کشورهای جنگ زده ای همچون یمن، افغانستان و حتی عراق است که سال ها بعد از جنگ نتوانسته اند بر روی پای خود بایستند.

فوت کودکان ناشی از سوءتغذیه و حتی بی خانمان شدن افراد و اقدام به مهاجرت از کشور خود به بدترین شکل ممکن تنها گوشه ای از چهره مخرب جنگ در بسیاری از کشورها است.

اما جنگ به گفته بنیان گذار انقلاب اسلامی برای ایران یک نعمت محسوب می شد چهره متفاوتی نسبت به سایر نقاط جهان داشت.

سرازیر شدن سبزپوشان سپاه پاسداران در کنار جهاد سازندگی در مناطق محروم و جنگ زده باعث شد تا ایران خیلی زود در مسیر شکوفایی قرار گیرد و بسیاری مشکلات را بامدیریت بی نقص رهبر انقلاب اسلامی مرتفع سازد.

امروز بسیج سازندگی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی وظیفه همان جهاد سازندگی اوایل انقلاب را برعهده گرفته است و همواره در تلاش هستند تا مناطق محروم را ساماندهی کنند .

انقلاب اسلامی مدیون خدمات سپاه

احمد ملاشاهی کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار ما در این خصوص گفت: خدمات سپاه در طول انقلاب اسلامی نعمتی بود که امروز ثمره آن به خوبی در جامعه حس می شود.

وی افزود: سپاه به تنهایی ایران اسلامی را سال ها جلو انداخت و اگر خدمات آن دوره انجام نمی شد سرنوشت کشور به طور دیگر رقم می خورد.

ملاشاهی بیان کرد: یکی از مهمترین عواملی که امروز دشمن نمی تواند شگرد خود را که هدف آنها هم مردم هستند در کشور پیاده کند همین خدمات بی منت سپاه پاسداران در ایران است.

وی ادامه داد: دشمن در بسیاری از کشورها با هدف قرار دادن مردم و بی اعتماد کردن آنها نسبت به نظام دست به آشوب و اغتشاش زده است که این شگرد در ایران اسلامی به دلیل خدمات شفاف سپاه کار ساز نیست.

ملاشاهی گفت: انقلاب اسلامی به گونه ای مدیون خدمات سپاه است و اگر امروز امنیت، رفاه و آسایشی وجود دارد به واسطه همان خدمات ابتدای انقلاب اسلامی است.


اکثر خدمات سپاه گمنام است

سرهنگ موسی سنچولی فرمانده سپاه شهرستان زابل در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: از ابتدای سال تعداد ۱۰ طرح محرومیت زدایی در مناطق حاشیه زابل آغاز شده است که تعدادی از این طرح ها از جمله افتتاح خانه محروم در هفته دفاع مقدس به بهره برداری رسید.

وی افزود: اکثر خدمات سپاه که در مناطق محروم به انجام می رساند به صورت گمنام انجام می شود تا کرامت انسانی حفظ شود.

سنچولی بیان کرد: سپاه در سال های اخیر برنامه خوبی در بحث اقتصاد مقاومتی ایجاد کرده است که با اهدا وام اشتغالزایی قصد احیای شغل های از دست رفته مردم در روستاها را دارد.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی مهمترین عاملی است که می تواند سرنوشت کشور را دستخوش تغییرات کند و وابستگی کشور را به سایر کشورها کمتر کند.

فرمانده سپاه زابل گفت: اکثر مردم سیستان در گذشته دامدار و کشاورز بوده اند که از طریق دریافت وام های اشتغالزایی به این فعالیت ها مشغول می شوند.

سنچولی بیان کرد: عمده فعالیت سپاه در مناطق محروم به ساخت خانه محروم، مرمت و بازسازی مدارس، ساخت سرویس بهداشتی و حمام و مرمت خانه های فرسوده و قدیمی است که از طریق شناسایی خانواده های محروم به صورت عادلانه به انجام میرسد.

وی خاطرناشن کرد: همچنین توزیع سبدهای غذایی نیز از دیگر فعالیت های سپاه در سال جاری بوده است که به بیش از پنج هزار خانوار در زابل توزیع شده است.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark