داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۶
 
در مراسم بزرگداشت شهدای هفت تیر
شهید طباطبایی نقش مهم و ارزنده‌ای در بسیج و ساماندهی نیروهای مردمی علیه حکومت ستمشاهی داشت/ نمایندگان پیگیر هر چه سریعتر منطقه آزاد باشند
کد مطلب: ۳۸۵۷۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۴
مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در بقعه شهید سید محمد تقی حسینی طباطبایی برگزار شد.
شهید طباطبایی نقش مهم و ارزنده‌ای در بسیج و ساماندهی نیروهای مردمی علیه حکومت ستمشاهی داشت/ نمایندگان پیگیر هر چه سریعتر منطقه آزاد باشند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در بقعه شهید سید محمد تقی حسینی طباطبایی برگزار شد.

در این مراسم آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان ضمن تسلیت وفات حضرت خدیجه(س) از شهید ایت الله سید محمد تقی طباطبایی بعنوان یکی از مبارزان علیه حکومت ستم شاهی عنوان نمود و گفت: این شهید نقش مهم و ارزنده‌ای در بسیج و ساماندهی نیروهای مردمی علیه حکومت ستم شاهی داشت و در چند ماه مانده به پیروزی انقلاب برای آگاهی مردم از اهداف مقدس نهضت امام خمینی (ره) از روحانیون سرشناس کشور دعوت می کرد تا به منطقه سیستان سفر کنند و به افشای ماهیت رژیم بپردازند.
حجت الاسلام سلیمانی از نمایندگان مجلس و مسئولین خواست که با جدیت پیگیر ایجاد منطقه آزاد سیستان و طرح بزرگ ۴۶ هزار هکتاری آبیاری با لوله به مزارع سیستان باشند که این کارها مانع از مهاجرت بیشتر مردم سیستان به شهرهای دیگر می شود، که این حداقل کاری است برای مردم سیستان باید هرچه سریعترانجام شود.

حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه زابل نیز در این مراسم گفت: گرامی می داریم یادواره شهدای هفتم تیر آیت الله بهشتی و بلاخص شهید بزرگوار آیت الله سید محمدتقی حسینی طباطبایی که فرزند برومند این خطه بزرگ سیستان است.

وی افزود: فلسفه وجودی همچون جلساتی که این چنین فضای را بوجود آورده تا با شناخت چنین بزرگانی وظیفه زمان حال را بدانیم و نگاهی بلند برای آینده ترسیم کنیم و نتیجه این جلسات می بایست منتهی با شناخت شهید حسینی طباطبایی شود.

امام جمعه زابل بیان کرد: شهید طباطبایی در میدان مبارزه و جهاد اسطوره و در میدان علم بلند نظر و باید به این نتیجه برسیم که این منطقه همچون استعدادهایی دارد.

کیخا گفت: امیدواریم که وظیفه خودمان را به نحو احسن انجام بدهیم اینگونه جلسات و راه شهدا را به نحو احسن ادامه بدهیم.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark