داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
بیماری کرونا در شهرستان زابل به خط قرمز رسید / احداث بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه در دستور کار قرار گرفت
کد مطلب: ۶۹۵۳۳
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۱
غلامرضا گنجی گفت: علیرغم تمام تلاش های شبانه روزی ، توصیه ها و درخواست های اعلام شده برای پرهیز از سفر به شهرستان زابل و ماندن شهروندان در منازل همکاری لازم در این خصوص صورت نگرفته است و این موضوع سبب گردیده بیماری کرونا در شهرستان افزایش یابد و به خط قرمز برسد.
بیماری کرونا در شهرستان زابل به خط قرمز رسید / احداث بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه در دستور کار قرار گرفت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برای ایجاد بیمارستان های صحرایی و نقاهتگاه در شهرستان زابل با حضور مدیران فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش زابل و بنجار برگزار شد.

در این جلسه غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل گفت: در سطوح مختلف از تمام ظرفیت های نظام برای آگاه سازی مردم از خطر و جدی گرفتن کرونا ویروس و تاکید بر رعایت دستورالعمل ها و نکات بهداشتی با هدف مقابله و پیشگیری از ابتلا به این بیماری استفاده شده است ، متاسفانه توجهی به این بیماری و ترتیب اثری به درخواست های اعلام شده برای اجتناب از سفرهای نوروزی و ماندن در خانه ها داده نشده است .

وی افزود : در پی سفر هموطنان از استان های آلوده به شهرستان زابل و عدم توجه به موارد بهداشتی ، کرونا در این شهرستان سیر صعودی در پیش گرفته و به خط قرمز رسیده است .

فرماندار شهرستان زابل تصریح کرد : با توجه به افزایش بیماران مبتلا به کرونا ویروس در منطقه ، اگر مردم به رعایت نکات بهداشتی و ماندن در منازل خویش مبادرت نورزند ، طی چند روز آینده ظرفیت تخت ها و بیمارستان های درنظر گرفته شده برای این بیماری تکمیل خواهد شد .

غلامرضا گنجی با اشاره به مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا ویروس شهرستان زابل ، خاطر نشان کرد : دستگاه های اجرایی که مکان و بستر لازم برای احداث بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه دارند در آماده باش کامل بسر خواهند برد .

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا ویروس شهرستان زابل از ادارات آموزش و پرورش و نیز مرکزی فنی حرفه ای شهرستان خواست ، نسبت به تجهیز و آماده سازی اماکن از پیش اعلام شده اقدام کنند تا در صورت نیاز و افزایش بیماران از مکان های مورد نظر بعنوان بیمارستان و نقاهتگاه استفاده شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark