داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
110 میلیارد تومان اعتبار صرف فعالیت های آب و خاک شد
کد مطلب: ۶۷۷۰۶
تاریخ انتشار:شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۵
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: در دو سال گذشته 110 میلیارد تومان اعتبار صرف فعالیت های آب و خاک شده است.
110 میلیارد تومان اعتبار صرف فعالیت های آب و خاک شد
به گزارش اوشیدا؛ جعفر زربافتی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون در تشریح خبر فوق افزود: با توجه به اهميت مدیریت منابع و مصرف آب در راستای صرفه‌جویی و افزایش بهره‌وری آب در بخش کشاورزی توجه خاص به توسعه سیستم های نوین آبیاری در سطح استان شده است به گونه ای که از کل اعتبارات هزینه شده در دو سال اخیر در بخش آب وخاک 617 میلیارد ریال صرف تجهیز هفت هزار و 500 هکتار از اراضی زراعی و باغی استان به سیستم های نوین آبیاری شده است.

وی عمده فعالیت‌های آب وخاک را، اجرای سیستم های نوین آبیاری،مرمت و بازسازی قنوات، تجهیز و نوسازی اراضی سنتی و مدرن، انتقال آب بالوله ،احداث وبهسازی کانالهای آبیاری عمومی وپوشش انهار، احداث استخر های ذخیره آب، حفر وتجهیز چاهک های کشاورزی، احداث جاده دسترسی به مزارع ، احداث طرح‌های کوچک تامین آب و احیا و توسعه اراضی کشاورزی دانست.

به گفته مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان در هفته دولت امسال نیز 724 هکتار سیستم آبیاری نوین با صرف 72 میلیارد ریال اعتبار آماده بهره‌برداری شده است.

وی بیان کرد: با بهره‌برداری از این 724 هکتار سطح اراضی کشاورزی استان که مجهز به سیستم های نوین آبیاری شده اند به 34 هزار هکتار می‌رسد.

زربافتی احداث 6کیلومتر کانال آبیاری عمومی ،مرمت وبازسازی 21رشته قنات ،احداث پنج باب استخر ذخیره آب، حفر وتجهیز 63 حلقه چاهک های کشاورزی و احداث 2.5 کیلومتر جاده دسترسی به مزارع را از دیگر پروژه‌های افتتاحیه این مدیریت در هفته دولت امسال عنوان کرد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark