داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
سرپرست دانشگاه زابل :
اقتصاد مقاومتی، اقتصادی مردم محور است/ وظیفه دانشگاه، رفع مشکلات مردم و کارآفرینی است
کد مطلب: ۴۹۲۶۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۷
سرپرست دانشگاه زابل عنوان کرد: گسترش و ترویج علوم یکی از مهم ترین وظایف و مسولیت های دانشگاه، در کنار رفع مشکلات مردم و کارآفرینی به شمار می رود.
اقتصاد مقاومتی، اقتصادی مردم محور است/ وظیفه دانشگاه، رفع مشکلات مردم و کارآفرینی است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ موسی بهلولی به خبرنگار اوشیدا گفت: وجود طرح ها و پروژه های مختلف و متنوع از قبیل تولید گوشت قرمز، خزانه های گل و نهال و انواع میوه ها نشان از توجه دانشگاه به مقوله کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی دارد.

وی با بیان اینکه، اقتصاد مقاومتی مردم محور است ادامه داد: کشورهای بسیاری با دارا بودن تنها چند محصول ناچیز به رشد اقتصادی بالایی دست یافته اند بنابراین منطقه سیستان با دارا بودن محصولات متنوع و منحصر به فرد می تواند نقش به سزایی در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

وی با اشاره به تلاش دانشگاه زابل در ترویج و گسترش انواع پروژه های کارآفرین، مولد و اشتغالزا عنوان کرد: پرورش هزاران قطعه ماهی در دانشگاه زابل نشان از ظرفیت منطقه در اقتصاد مقاومتی توسط دانشگاه دارد.

بهلولی خاطرنشان کرد: همزمان با سرعت گرفتن تحقق اقتصاد مقاومتی، ظرفیت های و توانایی های موجود در هر منطقه شناسایی و از پتانسیل دانشگاه ها برای شناخت بهتر و بیشتر بهره برد.

وی با عنوان اینکه، سازندگی و نهادینه شدن فرهنگ کار در هر منطقه به صورت ویژه مورد بررسی قرار گیرد تا از ظرفیت ها و پتانسیل ها بهترین استفاده را داشت ابراز داشت: دانشگاه زابل در راستای فرامین مقام معظم رهبری در زمینه تحقق اقتصادی مقاومتی با عملکرد چشمگیر گام های ارزنده ای برداشته است.

انتهای پیام///
Share/Save/Bookmark