داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
تعریف واژه "بسیج" از زبان مدیران کل در سیستان وبلوچستان:
بهره گیری از ظرفیت بسیج مردمی سبب موفقیت در عرصه های مختلف است/ تفکر بسیجی موجب اعتماد و امید آفرینی
کد مطلب: ۷۴۷۱۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳
شماری از مدیران کل دستگاه های اجرایی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه بهره گیری از ظرفیت بسیج سبب موفقیت در عرصه های مختلف است، گفتند: این نهاد اصیل و مردمی در بزنگاه های گوناگون ثبت شده در تاریخ، انقلاب اسلامی را از انواع ننگین توطئه‌ های شوم نظام جهانی استکبار نجات داده است.
بهره گیری از ظرفیت بسیج مردمی سبب موفقیت در عرصه های مختلف است/ تفکر بسیجی موجب اعتماد و امید آفرینی
به گزارش اوشیدا، مهدی حسینی، مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون  بسیج نماد اتحاد و همبستگی و حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت: خدمات بسیج در یک هفته خلاصه نمی شود بلکه در طول سال در تمامی عرصه ها و بحران ها خالصانه و صادقانه حضور دارند و با روحیه و تفکر بسیجی وار، حلال مشکلات هستند و در عصره های مختلف توطئه های دشمنان را خنثی می کنند.

وی بیان کرد: اسم بسیج که می آید ناخودآگاه یاد همدلی، وحدت، اقتدار، همبستگی و همزبانی در لوای پرچم ولایت در ذهن ها تداعی می شود.
 
بهره گیری از ظرفیت بسیج مردمی سبب موفقیت در عرصه های مختلف است

عطاءاله اکبری، عطاءالله اکبری، مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه بسیج نهادی برآمده از ارزش های اصیل انقلاب است، گفت: بسیج مکتبی که در طول هشت سال دفاع مقدس با شجاعت در برابر تجاوز دشمن ایستاد و پس از آن نیز در عرصه بازسازی و محرومیت زدایی به رسالت انقلابی خویش جامه عمل پوشاند.

به گفته وی؛ این نهاد اصیل و مردمی در بزنگاه های گوناگون ثبت شده در تاریخ ملت رشید ایران، انقلاب اسلامی را از انواع ننگین توطئه‌ و دسیسه‌های ریز و درشت اما سراسر شوم نظام جهانی استکبار و سلطه، نجات داده و در عرصه‌های مختلف چنان خوش درخشیده که به مهمترین قالب حضور داوطلبانه و مومنانه آحاد ملت پس از پیروزی انقلاب اسلامی تبدیل شده تا مردم با پیوستن به نیروی مقاومت بسیج در مقاطع حساس، از تمامیت ارزشهای اسلامی و انقلابی دفاع و حمایت جانانه کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان ادامه داد: رد پای بسیج در همه اقدامات و فعالیت های اثربخش کشور دیده می‌شود و هر مدیری که در سایه پر برکت نظام جمهوری اسلامی ایران از توان بسیج بهره‌گرفته، موفق بوده است.
 
بسیج مایه امید و اعتماد است

ابوالحسن صفدری مدیر کل سازمان انتقال خون سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما بسیج را از خود گذشتگی در مسیر هدف برای خدایی که ما را می بیند عنوان و بیان کرد: وقتی واژه بسیج را می شنوم فداکاری، صبر و مظلومیت در ذهن تداعی می شود.

وی افزود: شکل گیری بسیج در سال ۵۹ به فرمان حضرت امام خمینی(ره) نقطه عطفی در حفاظت از انقلاب اسلامی شد و هر جایی که بسیج بود اطمینان و امید نیز حضور داشت.
 
تفکر بسیجی و مدیریت جهادی نیاز امروز جامعه است

حجت الاسلام والمسلمین محسن مومنی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما بسیج را حیات یک جامعه برشمرد و بیان کرد: هر جامعه ای که در آن بسیج نباشد جامعه مرده ای خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه وقتی اسم بسیج می آید مدیریت جهادی در ذهن تداعی می شود، تصریح کرد: اگر بخواهیم در جامعه و مملکتی آبادانی و پیشرفت اتفاق بیفتد لازمه آن نگاه بسیجی و کار جهادی و پیشرو است.
 
بسیج مدرسه و کلاس درس عشق ورزی و جانبازی است

میثم لک زایی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما اقتدار، عزت، سربلندی، پایداری و ماندن برای اسلام و انقلاب و رفتن در مسیر ماندگار شهداء از ویژگی های بسیج عنوان و بیان کرد: بسیج یعنی، همبستگی و همراهی با آرمانهای والای انقلاب، بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری است.

وی افزود: از شنیدن واژه بسیج احساس غرور، بالندگی، پویایی، سرزندگی و شور و شعف به انسان دست می دهد و امید آفرینی در بین آحاد جامعه موج می زند.

لک زایی تصریح کرد: بسیج مدرسه و کلاس درس عشق ورزی و جانبازی است که فقط دلباختگان حقیقی در آن شاگردی می کنند و نام بسیج با مردانگی، غیرت، شرف و پایمردی انسانهایی مخلص و جان بر کف عجین شده است.
 
بسیج پشتوانه عظیمی برای نظام

داود میرشکار مدیر کل حفاظت از محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: وقتی واژه بسیج را می شنویم پشتیبانی ، همیاری و خدمتگزاری در ذهن تداعی می شود.
 
بسیج؛ یکی از نمادهای صدور تفکر انقلاب اسلامی به سایر کشورها است

ایرج حسن پور، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه بسیج نیروی مردمی و استراتژیک جمهوری اسلامی ایران است، گفت: بسیجیان در تمامی عرصه ها خالصانه و بدون ادعا به عنوان پشتیبان و یاری گر حضور پیدا می کنند و یاری بخش دولت ها و مردم شریف ایران اسلامی و الگویی برای تمامی آزادی خواهان جهان است و یکی از نمادهای صدور تفکر انقلاب اسلامی به سایر کشورها است.
 
وی با اشاره به احساس واژه کلمه بسیج افزود: احساس برای خدا بودن، فعالیت در بسیج تلاش و کوشش برای اعتقاد است و درکار اعتقادی فقط رضایت خداوند متعال مدنظر است که نهایتا منجر به این جمله مهم می رسیم «پایان ماموریت یک بسیجی شهادت است».

بسیج عامل اقتدار ملی و پشتوانه عظیم ملت

سعید موحد، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه بسیج اقتدار یک ملت متعهد و انقلابی است، گفت: بسیج مظهر اقتدار، ایستادگی و وحدت ملت ایران اسلامی است و این مفهوم در بیانات مقام معظم رهبری به زیبایی تجلی یافته است.

وی بسیج را حافظ ارزش های اسلام و انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: اگر امروز بسیج الگویی برای جهان اسلام شده و به عنوان نیرویی مخلص ماندگار است دلیل آن خدایی بودن نیت وعمل بسیجیان است.
 
بسیج و جوانان انقلابی خون و جریان تازه ای به نهضت اسلامی بخشیدند

علیرضا راشکی، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: بسیج، یادگاری زیبا از رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) است که با تاسیس نهاد مقدس بسیج در ۵ آذرماه ۱۳۵۸ و با دعوت عموم ملت شریف ایران و به خصوص اعتماد ایشان به جوانان انقلابی، خون و جریان تازه ای به نهضت اسلامی بخشیدند.

وی افزود: واژه بسیج ، یادآور و تداعی کننده اخلاص، عشق، ایثار، وفاداری، سلحشوری، رشادت و از جان و مال و آسایش خود گذشتن برای رضای خداست.

این مسئول گفت: بسیج با دارا بودن پشتوانه عظیم مردمی در تمامی اقشار جامعه و همچنین تفکر مکتبی مبتنی بر تلاش و کوشش برای جلب رضای خدا از همان دوران شکل گیری اولیه توانسته است با حضور در شهرها، روستاها و اقصی نقاط ایران اسلامی باعث عمران و آبادانی کشور شود.

راشکی خاطرنشان کرد: بدون شک با تکیه بر ظرفیت نیروهای بسیجی متعهد و متخصص فراوان می توان کشور را بر اساس رهنمودهای رهبری فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای( مدظله العالی) در زمینه های اقتصاد مقاومتی و خودکفایی اقتصادی در تمامی عرصه ها قدرتمند کرد.
 
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان خاطرنشان کرد: البته نباید فراموش کرد حضور خیل عظیم نیروهای بسیجی در حوادث غیر مترقبه و خدمات رسانی آنان به آحاد جامعه در پاندومی کرونا ، تولید انواع واکسن های کرونا ، حضور در قامت مدافعان سلامت و اکنون مدافعان امنیت مصداق هایی روشن از زنده بودن و با نشاط بودن تفکر بسیج و بسیجی است.
 
بسیج امروز یک تفکر و مظهر وحدت و اخلاص است

حامد آرامش، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: امروز بسیج صرفا یک نهاد و یا سازمان نیست بلکه یک تفکر و مظهر وحدت و انسجام ملت و اخلاص در عمل است و امروز این نیروی الهی با هدایت رهبر معظم انقلاب بعنوان یک پشتوانه محکم و بازوی قوی در راه دفاع از میهن و آبادانی و پیشرفت کشور تبدیل شده است.

وی افزود: بسیج علاوه بر جانفشانی ها و ایثارگری ها در دوران دفاع مقدس، در طول سالیان متمادی از شکل گیری خود، حضوری کارآمد و تأثیرگذار در عرصه ها و صحنه های مورد نیاز با محوریت فعالیت های فرهنگی، سازندگی و محرومیت زدایی از مناطق محروم و کم برخوردار و یاری رسانی به مردم در بحران ها و حوادث داشته است.
 
خدمت جهادی و بی منت نشانه بسیجی بودن است

خلیل عوض زاده، مدیرعامل شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه یکی از رسالت هایی که برای بسیج تعریف شده، خدمت جهادی و بی منت به مردم است، گفت: بسیج شجره طیبه و یادگار ارزشمند و ماندگار امام خمینی (ره) است.

ماهیت اصلی بسیج خودسازی و خدمت به مردم است

علیرضا پرنده مطلق، مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: بهترین تعبیر از معنای بسیج را میتوان در بیانات مقام معظم رهبری یافت که بسیج را اینگونه معرفی می‌نمایند: «بسیج یعنی حضور بهترین، با نشاط‌ترین و با ایمان‌ترین نیروی عظیم ملت در میدان‌هایی که برای منافع ملی، برای اهداف والا، کشورشان به آنها نیاز دارد.»

وی با بیان اینکه بسیج به معناى آمادگى است، افزود: در فرهنگ دینى و اسلامى «بسیج» واژه مقدس و از اهمیت فراوانى برخوردار است و در واقع تمام کسانى که به خداوند عشق می ورزند و در راه او براى اعتلاى کلمه اسلام و عزت مسلمانان با دشمنان خداوند مقابله نظامى، سیاسى و فرهنگى مى کنند.

مدیرعامل برق منطقه ای استان گفت: بی‌‌شک نام بسیج یادآور عشق و ایثار است و این موضوع را ما در زمانی که مشکلات و حوادث خاطر مردم کشورمان را مکدر می‌نماید این بسیج است که در صحنه حاضر و موجبات آرامش مردم و دل‌های آنان را فراهم می‌آورد را آرام می کند و این امر از ماهیت بسیج و بسیجیان نشات میگیرد، در سیل و زلزله و حوادث غیرمترقبه و یا جهادسازندگی در مناطق محروم این بسیج است که عاشقان خدمت به مردم را در کنار یکدیگر جمع می‌کند و موجبات رضایت خداوند تبارک و تعالی و مردم را فراهم می سازد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark