داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
مدیر آموزش وپرورش زابل خبر داد؛
رقابت ۴۰۰ دانش آموز دختر در المپیاد ورزشی دختران زابل
کد مطلب: ۶۲۲۹۸
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۱
مدیر آموزش و پرورش زابل گفت: ۴۰۰ دانش آموز دختر در المپیاد ورزشی دختران زابل به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.
رقابت ۴۰۰ دانش آموز دختر در المپیاد ورزشی دختران زابل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ علی اکبر بزی در مراسم برگزاری المپیاد ورزشی دانش اموزان دختر زابل عنوان کرد: چهارمین المپیاد ورزشی به مناسبت هفته وحدت و یاد شهدای مدافع حرم در تمامی مدارس شهرستان زابل برگزار می شود.

وی افزود: این المپیاد به صورت محوری و متمرکز با حضور ۴۰۰ نفر دانش اموز دختر از ۴۰ اموزشگاه دخترانه در ۹ رشته ورزشی بدمینتون، شطرنج، تنیس، دومیدانی، والیبال، فوتسال، بازیهای بومی و محلی، کبدی و هفت سنگ برگزار می شود.

در ادامه رییس تربیت بدنی اداره کل اموزش وپرورش سیستان و بلوچستان گفت: تعداد ۱۰۴ مربی تربیت بدنی آقا و خانم در سیستان و بلوچستان فعال هستند.

کیخا با اشاره به اینکه ورزش یعنی شادی، نشاط، تحرک و پویایی، ادامه داد: یکی از چالش های قرن ۲۱ کم تحرکی است بنابراین تغییر سبک زندگی یکی از چالش های قرن پیش روی به شمار می رود.

وی ابراز داشت: متاسفانه در این قرن بازی‌های بومی محلی از افراد گرفته و بازی‌های کامییوتری و کم تحرک در بین دانش اموزان و قشر نوجوان جایگزین شده است.

کیخا تصریح کرد: به منظور پر کردن خلا یاد شده، طرح ها، برنامه ها و فعالیت هایی برای مدارس تعریف شده که در این راستا یکی از فعالیتهای تعریف شده المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، ورزش صبحگاهی و سایر طرح ها و برنامه هایی که در مدارس و سطح اموزشگاهها اجرا می شود در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: امسال برای چهارمین سال المپیاد در سطح کشور اجرا می شود و تعداد چهار میلیون و ۵۰۰ هزار دانش اموز تحت پوشش این طرح ها و برنامه ها قرار گرفتند.

کیخا خاطرنشان کرد: در سیستان و بلوچستان ۴۰ درصد مدارس با جمعیت ۳۰۰ هزار دانش اموز تحت پوشش المپیاد ورزشی درون مدرسه ای قرار گرفته اند.

وی در پایان اذعان داشت: یکی از اهداف المپیاد ورزشی درون مدرسه اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری است و شعار المپیاد درون مدرسه ای تحصیل، تهذیب و ورزش است.

انتهای پیام/ م ب
Share/Save/Bookmark