داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
آمادگی پایگاه انتقال خون زابل در شب های قدر/ کمبود شدید ذخیره خونی در استان
کد مطلب: ۵۹۷۱۵
تاریخ انتشار:شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۴
رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان زابل عنوان کرد: به منظور تامین نیاز خونی در استان، پایگاه انتقال خون شهرستان زابل از آمادگی کامل در ساعات پس از افطار برخوردار است.
آمادگی پایگاه انتقال خون زابل در شب های قدر/ کمبود شدید ذخیره خونی در استان
فهیمه خسروی در گفت وگو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: با توجه به کمبود ذخیره خونی در استان، پایگاه انتقال خون زابل در شب هاي قدر از ساعت ١٨ تا حدود ساعت یک بامداد کار خونگیری از اهداکنندگان خون را برعهده دارد.

وی افزود: متاسفانه شدت کمبود ذخیره خونی در زابل آن قدر زیاده بوده که در این چند روز حتي توانایی جوابگویی به بیماران تالاسمی را نداشته ایم.

حسینی با بیان اینکه ۳۰۰ بیمار تالاسمی که در شمال استان زندگی می کنند چشم به راه خیران و نیکوکاران جهت اهدا خون هستند، تصریح کرد: بیشترین حجم خون را در منطقه بیماران تالاسمی مصرف می کنند به طوری که بیش از دو سوم ۸۰۰ واحد خون مصرفی در سیستان به این بیماران اختصاص دارد.

رئیس پایگاه اهدای خون زابل ادامه داد: پایگاه انتقال خون زابل موظف به تامین خون پنج شهرستان زابل، هامون، نیمروز، زهک و هیرمند می باشد بنابراین کمبود ذخیره خونی در آن تاثیر بسیار بدی در منطقه دارد.

وی بیان کرد: اهدای خون نه تنها برای اهدا کنندگان ضرری ندارد بلکه باعث می شود این افراد نیز سلامتی خود را تضمین کنند چرا که با کاهش غلظت خون می توانند از بروز سکته تا حدودی بکاهند.

حسینی با عنوان اینکه آقایان می توانند سالی چهار بار و بانوان نیز سالی سه بار خون خود را اهدا کنند، تاکید کرد: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و همچنین افزایش دما در منطقه اهدای خون به شدت کاهش یافته که در این راستا با توجه به قرار گرفتن در شب های قدر امیدواریم مراجعه کنندگان بیشتری برای اهدا به پایگاه انتقال خون زابل مراجعه کنند.

وی در پایان گفت: در حال حاضر ذخیره خونی تمامی گروه های خونی به شدت کاهش یافته بنابراین از تمامی روزه داران و افرادی که شرایط اهدای خون سالم را دارا هستند خواستاریم با مراجعه به پایگاه انتقال خون تنها چند دقیقه از وقت خود را به اهدای خون به نیازمندان اختصاص دهند تا از این طریق رنج و مشقت بیماران کاهش یابد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark