داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
"مهاجرت" تنها دستاورد مسئولان شهرستان زهک در روستاهای مرزی
کد مطلب: ۷۴۲۹۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۷
در یکی از روستاهای شهرستان زهک اکثر خانواده ها به دلیل عدم وجود امکانات از قبیل راه ارتباطی و نبود مدرسه در آن دست به مهاجرت زده اند.
"مهاجرت" تنها دستاورد مسئولان شهرستان زهک در روستاهای مرزی
به گزارش اوشیدا؛ عدم وجود زیرساخت مناسب و همچنین نبود امکانات در روستای رحمان شیرزایی از توابع شهرستان زهک باعث شده است تا در سال های اخیر مردم این روستا دست به مهاجرت بزنند.مهاجرت خانواده ها به شهر به دلیل نبود امکانات


شیرزایی دهیار روستای رحمان شیرزایی در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: مسیر ارتباطی روستا به طول دو کیلومتر نه تنها آسفالت ندارد بلکه به دلیل عدم روشنایی هیج تاکسی قادر به تردد از آن در شب.

وی افزود: این روستا فاقد هرگونه امکاناتی است به همین دلیل خانواده هایی که توانسته اند به شهرها مهاجرت کرده اند.

دهیار روستای رحمان شیرزایی تصریح کرد: از جمعت ۳۵۰ نفری روستا تنها ۲۶۵ نقد باقی مانده اند و به زودی سایر خانواده ها نیز در آینده از این روستا مهاجرت خواهند کرد‌،

شیرزایی گفت: بارها از طریق بخشداری پیگیر این موضوعات بوده ایم اما تا کنون هیچ پاسخی از سوی مسئولان به دستمان نرسیده است.

وی تصریح کرد: به دلیل نبود مدرسه راهنمایی و دبیرستان در این روستا اکثر دانش آموزان ترک تحصیل می کنند.

دهیار روستای رحمان شیرزایی خاطرنشان کرد: بنده به عنوان دهیار روستا منزلی در زابل کرایه کرده ام تا کودکانم تا حدودی بتوانند طعم زندگی بهتر را بجشندپیگیر مطالبات مردم هستیم


غلامرضا اربابی فرماندار شهرستان زهک در همین رابطه به خبرنگار گفت: الویت بندی آسفالت جاده روستایی بستگی به تعداد افراد آن روستا دارد.

وی افزود: باید دید در برنامه اداره راه و با توجه به بودجه اندکی که در این رابطه تخصیص پیدا می کند چه تدابیری می توان برای این روستا اندیشید.

ارباب گفت: مطالبات مردم این روستا را پیگیری خواهیم کرد و تا حد امکانوخواهیم کشید که مانع مهاجرت خانواده ها شویم.


انتهاي پیام/
Share/Save/Bookmark