داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
گلایه اهالی روستاهای زابل و زهک از بو و طعم آب لوله کشی؛
نوشیدن آب با طعم لجن/ خواب خوش مسولان آبفا روستایی بیداری ندارد
کد مطلب: ۶۱۵۴۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۶
آب در عین سادگی سرشار از اهمیت است چرا که نبود آن حتی برای لحظه ای تاب و توان را از بشریت می گیرد.
نوشیدن آب با طعم لجن/ خواب خوش مسولان آبفا روستایی بیداری ندارد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ سلامت آب آنچنان از اهمیت بالایی برخوردار است که در صورتی که این سلامت وجود نداشته باشد به طور حتم آلودگی آن گریبان تمام جامعه را خواهد گرفت.

متاسفانه در سال های اخیر بو و طعم بد آب در شهرستان های سیستان به شدت مورد بحث بوده و پس از پیگیری های فراوان پس از رفع این آلودگی باز پس از مدتی دوباره بو و طعم بد آب سر زبان ها می افتد.

البته این طعم و بوی بد تنها شامل روستاها نشده و در بسیاری مواقع در شهرهای سیستان هم وجود دارد و صف های طویل مردم در تصفیه آب ها با گالن را رقم می زند.

با توجه به فقر اقتصادی حاکم در سیستان بیشتر مردم توانایی تهیه آب از مراکز تصفیه آن را نداشته و مجبور به مصرف آبی که از کیفیت لازم برخوردار نیست می شوند.

همان گونه که کیفیت آب با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد مسولان مربوطه نیز نسبت به تامین آن بیش از پیش اهتمام ورزند تا طعم و بوی بد آب سلامتی را به مخاطره نیندازد.

طی روزهای اخیر اهالی روستاهای زابل و زهک تماس های زیادی با پایگاه خبری اوشیدا مبنی بر بو و طعم بد آب آشامیدنی داشتند و خواستار رسیدگی وضعیت فعلی از سوی مسولان بودند.

مردم به جای اشکنه، لجن بار می گذراند

یکی از اهالی شهرستان زابل عنوان کرد: از دوماه قبل تاکنون آب لوله کشی مناطق روستایی زابل و زهک به شدت بو و مزه لجن و خاک می دهد.

بارانی به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: این بو به حدی زننده و متعفن است که انگار آب جوی را روانه لوله ها کرده اند و این موضوع نگرانی های زیادی را با خود به همراه داشته است.

وی ادامه داد: هرچه هوا گرم تر باشد شدت طعم بد آب هم بیشتر می شود در حالی که مردم در این فصول عطش بیشتر داشته و بیش از سایر زمان ها آب می نوشند.

بارانی اظهار کرد: این در صورتی است که تصفیه خانه آب روستایی سیستان به ادعای مسئولین آن، از مجهز ترین و سرحال ترین تصفیه خانه های استان و حتی منطقه است.

وی افزود: کسانی که توان و وسیله رفتن به شهر زابل را دارند هر روز از مراکز تصفیه آب، چند گالن آب خریداری میکنند و کسانی هم که زمین گیر هستند، مجبورند به جای اشکنه، لجن بار گذارند.

مسولان در جهت بهبود وضعیت بهداشتی آب روستاها گام بردارند

امام جمعه زابل گفت: مسئولین نسبت به روستائیان و عشایر توجه بیشتری مخصوصا در زمینه درمان و بهداشت داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: طبق بعضی از گزارشات مردمی آب شرب بعضی از روستاها بوی و طعم بد می دهد بنابراین از فرمانداران و مسئولین آبفا خواهشمندیم که ویژه این بحث را بررسی و پیگیری کنند چون بحث جان و سلامت مردم در میان است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark