داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۲
امتیاز مثبت 
۱
 
گلایه اهالی شهرستان زابل از وضعیت توزیع نفت؛
زمستانی که به سختی سپری شد/ نفت کالایی نایاب در زابل
کد مطلب: ۶۳۲۵۱
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
به دلیل نبود نفت در شهرستان زابل به عنوان اصلی ترین ماده گرمایشی در منطقه اهالی شهرستان زمستان سختی را سپری کرده اند.
زمستانی که به سختی سپری شد/ نفت کالایی نایاب در زابل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ در هر خانه ای که قدم می گذاری اهالی آن را سرما خورده و بیمار می بینی چون کمبود نفت باعث خاموشی بخاری ها و در پی آن شیوع بیماری در بین مردم شده است.

نفت، کوپن نفت و صف های طویل دریافت نفت در حقیقت نوستالوژی بسیاری از مردم ایران به شمار می رود اما هنوز اهالی سیستان و بلوچستان با این موضوع دست و پنجه نرم می کنند.

اهالی شهرستان زابل بارها با پایگاه خبری اوشیدا به دلیل نبود نفت در زابل تماس گرفته و خواستار پیگیری این موضوع شده اند.

بیش از دو ماه از توزیع آخرین سهمیه سوخت می گذرد

یکی از اهالی شهرستان زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: آز آخرین باری که سهمیه سوخت در زابل توریع شده بیش از دو ماه می گذرد.

احمدی ادامه داد: زماني كه به مراكز توزيع مراجعه مي شود با يك جواب روبرو شده كه شركت نفت نسبت به دادن سهمیه کوتاهی می کند و یا فروشنده درب شعبه را بسته و تلفن خود را هم خاموش می‌ کند.

وی افزود: زمستان بسیار سختی را سپری کرده و می کنیم در حالی که در زابل سرمای شدیدی حکمفرماست و این سرما در زمان طوفان بسیار شدیدتر می شود اما هیچ گونه سوختی برای گرم کردن منازل وجود نداشته و ندارد.

احمدی تصریح کرد: بسیاری از مردم برای گرم کردن خانه خود به بخاری های هیزمی روی آورده اند و علیرغم دود بسیار آن از این بخاری ها استفاده می کنند.

این شهروند زابلی تاکید کرد: خدا را خوش نمی آید در کشوری که نفت مهم ترین سرمایه آن به شمار می رود مردم زابل به دلیل نبود نفت سرما را با تمام وجود احساس کنند.

وی ابراز کرد: اگر زابل هم از نعمت لوله کشی گاز برخوردار بود به طور حتم مردم اینقدر در زمستان متحمل سختی نمی شدند و از آمدن زمستان هرساله در عذاب نبودند.

احمدی اذعان کرد: چندین بار به فرمانداری برای پیگیری این موضوع مراجعه کردیم اما در نهایت چیزی عاید ما نشد.

شهروند زابلی اظهار کرد: به دلیل دشوار شدن زندگی مردم، به دلیل نبود نفت امام جمعه زابل هم در خطبه های نماز جمعه خواستار پیگیری این موضوع از سوی مسئولان شد اما با این حال گویا گوشی برای شنیدن این خواسته به حق مردم نیست.

وی اضافه کرد: وضعیت اقتصادی مردم زابل واقعا بغرنج است بنابراین خانواده هایی که فرزندان آن ها دچار سرماخوردگی می شوند زانوی غم بغل می گیرند چرا که توان معالجه فرزندان خود را ندارند و باید فقط دعا کنند تا فرزند آنها این بیماری را دوام آورد.

در تماسی که خبرنگار اوشیدا با فرماندار زابل داشت هوشنگ ناظری از پیگیری این موضوع خبر داد‌.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark
سروش
۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۱۴:۳۹:۰۸
سپاس از رسانه مردمی اوشیدا که مشکلات مردم را منعکس میکند.زیرا که در بی تفاوتی مسئولان.مردم غیر از رسانه های دلسوز گوش شنوایی پیدا نمیکنند.امیدوارم مسیولان محترم که خانه های گرم دارند به فکر مردمی که بخاری هایشان به دلیل نبود نفت سفید خاموش شده است باشند (15769)
 
۱۳۹۶-۱۱-۲۹ ۲۲:۴۰:۱۳
وقتی زابل نمایندگانی داره که تو خواب زمستانی هستند معلومه نفت هم پیدا نمیشه (15785)