داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
آرزوی عجیب دو کودک معلول در سیستان
کد مطلب: ۶۹۰۱۱
تاریخ انتشار:سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۹
وضعیت اقتصادی خانواده ها در کنار معلولیت باعث شده است تا این افراد در وضعیت نا مناسبی به زندگی ادامه دهند.
آرزوی عجیب دو کودک معلول در سیستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ معلولیت همراه با فقر پدیده ای جدید در استان سیستان و بلوچستان است که با توجه به میزان بالای ازدواج های فامیلی این نوع بیماری در روستاها بیشتر دیده می شود .
از طرفی وضعیت اقتصادی خانواده ها در کنار این بیماری باعث شده است تا این افراد در وضعیت نا مناسبی به زندگی ادامه دهند.
سال گذشته بود که در شهرستان هیرمند یکی از دو قلو های معلول یک خانواده بر اثر بیماری و عدم مراجعه به پزشک جان خود را از دست داد.
حالا این نگرانی وجود دارد که سایر معلولین منطقه سیستان که با توجه به دارا بودن هویت ایرانی اما نداشتن شناسنامه و خدمات بیمه درمانی چه افرادی برای آنها خدمات درمان فراهم می کند.
رامین ریگی جلایی یکی از معلمان منطقه سیستان است که با شناسایی خانواده های نیازمند، خیرین را برای کمک رسانی به آنها مجاب می کند.
وی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: به تازگی یک خانواده در یکی از روستاهای شهرستان زهک شناسایی کرده این که دارای دو فرزند معلول هستند.
وی افزود: این کودکان معلول که از نبود ویلچر رنج می‌بردند بعد از بازدید از وضعیت زندگی آنها دو دستگاه ویلچر خریداری و به آنها اهدا شد.
ریگی بیان داشت: این خانواده دارای چهار فرزند است که دو تن از آنها به فاصله چهار سال دچار معلولیت شده اند.
وی ادامه داد: با همکاری مرکز توانبخشی آشیانه اکنون بخشی از نیازمندی های این معلولین از جمله ویلچر و لباس گرم فراهم شده است.


انتهای پیام/Share/Save/Bookmark