داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۵
 
اوشیدا گزارش می دهد،
شوک تعطیلی خودپردازها در زابل شهروندان را سرگردان می کند
کد مطلب: ۳۹۱۰۴
تاریخ انتشار:جمعه ۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۲
عابرنک‌های زابل باز هم از فرصت تعطیلی استفاده کرده و برای مدتی شهروندان را سرگردان کردند.
شوک تعطیلی خودپردازها در زابل شهروندان را سرگردان می کند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: در چند روز گذشته اغلب عابربانک‌ها در شهرستان زابل از شبکه خارج شده و قادر به ارائه خدامات به مردم نبودند و این مشکلی است که همواره در ایام تعطیلات متوالی اتفاق می‌افتد.
عابرنک‌های زابل باز هم از فرصت تعطیلی استفاده کرده و برای مدتی شهروندان را سرگردان کردند.

خرابی خودپردازها در زابل همزمان با ایام عید سعید فطر و زمان واریز یارانه ها در تیرماه آغاز شد ،خودپرداز‌های که شوک بی رحمانه ای به مردم بخصوص روستانشینانی که منتظر برداشت یارانه بودند و خودپردازها به علت خرابی یا به هر علت دیگری امکان ارائه خدمات نداشتند.

معمولاً این خرابی عابربانک‌ها در روزهای تعطیل اتفاق می‌افتد؛ خصوصاً تعطیلاتی که چند روز پشت سر هم باشد. آخرین روز تعطیلی‌ها، یعنی دو روز گذشته، وقتی مردم ساکن شهرستان زابل برای دریافت یا انتقال پول مراجعه می‌کردند با خودپردازهای غیر فعال روبرو می‌شدند.این خرابی‌ها تنها مربوط به یک خیابان یا یک بانک نبود بلکه خرابی و تعطیلی عابربانک‌ها در اغلب شعب دارای خودپرداز مشهود بود.

البته برای پیگیری مساله، خبرنگار به این خیابان‌ها مراجعه کرد و با خودپردازهای تعطیل مواجه شد. این در حالی است که معمولا افراد در روزهای تعطیل به پول نقد بیشتر احتیاج دارند و خرابی این دستگاه‌ها مردم را با مشکل مواجه کرد.

البته این خرابی‌ها مسبوق به سابقه است و معمولا در ایام عید پس از گذشت چند روز اغلب عابربانک‌ها از کار می‌افتند. بنابراین این مساله است که باید برای آن فکری کرد.

غلامرضا یکی از روستانشینان ساکن روستاهای اطراف زابل که برای ساعتی در صف عابر بانک ایستاده بود به خبرنگار اوشیدا گفت ؛ من یک ماه را گذراندم تا بتوانم امروز یارانه خانواده ام را امروز بگیرم اما با این قطعی عابربانک ها به مشکل برخوردم ،برای من و امثال من که درآمد دیگری نداریم بسیار سخت است.
فرد دیگری که در همین نزدیکی ایستاده بود با صدای بلند گفت، انگار کسی در این شهر جوابگو این مشکل نیست ،من تا الان پنج عابر بانک را سر زدم ولی هیچکدام فعال نبود تکلیف ما چه هست ؟چرا زمان واریز یارانه ها و یا موقع اعیاد سال عابر بانک ها مشکل پیدا می کنند .

بنا به گفته این شهروندان ما هم سری به تعدادی از عابر بانک های سطح شهر زدیم که متوجه صحت گفته شهروندان شدیم ،واقعا برای فردی که از روستا به شهر برای گرفتن یارانه و خرید کردن مراجعه می کند بسیار سخت است و مسئولین مربوطه باید تدابیری بیاندیشند تا در اینگونه زمانهای که شهروندان نیاز ضروری دارند ،بخصوص در ایام عید و تعطیلات و زمان واریز یارانه ها ،عابر بانک ها بصورت شبانه روزی خدمات ارائه دهند ،با توجه به اینکه در هر بانک یک نفر متصدی دستگاههای عابر بانک است اما علت خرابی و عدم ارائه خدمات بویژه در ایام واریز یارانه ها از سوی شهروندان قابل قبول نیست و مسئولین و مدیران بانک ها باید توجه ویژه ای به این مشکلات داشته باشند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark