داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خبر داد؛
کرونا در سیستان افزایش یافت/مصرف مواد مخدر باور غلطی برای درمان کرونا
کد مطلب: ۷۲۰۴۴
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۶
هادی میرزایی گفت: بسیاری از مردم این روزها بر خلاف هفته های گذشته از ماسک استفاده نمی کنند که همین امر نیز باعث شده تا بیماری کرونا در سیستان افزایش یابد.
کرونا در سیستان افزایش یافت/مصرف مواد مخدر باور غلطی برای درمان کرونا
هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: با توجه به افزایش ویورس کرونا در کشور، موج آن به منطقه سیستان دیر یا زود خواهد رسید و در روزهای اخیر آمار بیماران کرونایی در شمال سیستان و بلوچستان با افزایش چشم گیری رو به رو بوده است.

وی افزود: بسیاری از مردم این روزها بر خلاف هفته های گذشته از ماسک استفاده نمی کنند که همین امر نیز باعث شده تا بیماری کرونا در سیستان افزایش یابد.

میرزایی بیان کرد: مردم باید توجه داشته باشند که در صورت عدم استفاده از ماسک مجدداً روزهای سخت و سیاه کرونا به منطقه باز خواهد گشت و این امر باعث می شود تا شرایط قرنطینه برای برخی از افراد دوباره تکرار شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان کرد: متاسفانه باور غلطی در بین مردم شکل گرفته است که استفاده از مواد مخدر را راهکاری برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و یا حتی درمان آن می دانند.

وی ادامه داد: یکی از موثرترین شیوه های درمان کرونا اکسیژن درمانی است که به وسیله وارد کردن اکسیژن در ریه به درمان کرونا می پردازند لذا هنگام مصرف مواد مخدر،دود مانع ورود اکسیژن خواهد شد و حتی راه تنفس فرد را هم دچار اختلال می کند.

میرزایی خاطرنشان کرد: بهترین راه برای عدم ابتلا به کرونا استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در کنار شست و شوی دست ها است.انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark