داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
نماینده سیستان در واکنش به اظهارات وزیر بهداشت؛
از وزیر بهداشت بپرسید چه کسی آمار تختهای خالی را داده است؟/هرجا به نفعشان باشد آمار بالا میدهند هرجا به ضررشان باشد آمار پایین!!
کد مطلب: ۷۳۹۱۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۴
حبیب الله دهمرده گفت: از وزیر بهداشت بپرسید چه کسی آمار تختهای خالی را داده است؟ هرجا به نفعشان باشد آمار بالا میدهند هرجا به ضررشان باشد آمار پایین!!
از وزیر بهداشت بپرسید چه کسی آمار تختهای خالی را داده است؟/هرجا به نفعشان باشد آمار بالا میدهند هرجا به ضررشان باشد آمار پایین!!
به گزارش اوشیدا؛ حبیب الله دهمرده، نماینده مردم سیستان در مجلس با واکنش به اظهارات وزیر بهداشت درباره وجود ۴۰۰ تخت خالی در سیستان و بلوچستان، در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در رابطه با آمار و ارقام تنها نهادی را که قبول دارم، مرکز آمار است که البته آمار کرونا و تخت بیمارستان ها در این مرکز ثبت نمی شود، روسای دانشگاه ها موظف هستند روزانه این آمار را به وزارت بهداشت ارائه دهند.

وی ادامه داد: اگر عدد ارائه شده از سوی وزیر بهداشت در خصوص تخت های بیمارستانی اشکال داشته باشد کسی که باید جوابگو باشد استاندار است، چراکه همه دانشگاه ها و دستگاه ها زیر نظر استاندار عمل می کنند.

دهمرده اظهار کرد: یک بار دیگر هم شاهد چنین اتفاقی بودیم، رئیس جمهور اعلام کرده بود که وضعیت سیستان و بلوچستان از نظر کرونا سفید است، این را از وی و وزیر بهداشت سوال کردم بعد پاسخ دادند که استان به آن ها آمار داده است.

وی گفت: اگر گرفتاری و ابهامی وجود دارد رسانه ها باید تیتر کنند و استاندار باید جوابگو باشد، همه برای ارائه آمار از سیستم استانداری و علوم پزشکی کمک می گیرند، پس این اشکالات وجود دارد، باید به گونه ای عمل کنیم آماری که اعلام می شود صحیح باشد و این وظیفه استاندار است.

استاندار پاسخگوی آمار ارائه شده از سوی وزیر بهداشت باشد

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با اوشیدا نیز گفت: با توجه به پیگیری هایی که در مجلس انجام گرفته است در نبود تخت خالی در استان، رئیس مجلس برای برپایی بیمارستان صحرایی اعلام آمادگی کرده است.

وی افزود: من از وجود تخت های خالی بیمارستان های استان اطلاع ندارم اما باید آماری که وزیر بهداشت در خصوص این موضوع اعلام کرده است را شخص استاندار پاسخ بدهد.

دهمرده بیان کرد: استاندار سیستان و بلوچستان مسئول استان است و باید ببیند که کدام یک از بیمارستان های استان اطلاعات اشتباه به او می دهد.

وی گفت: وزیر بهداشت در گذشته آماری اعلام کرده بود که پس از بررسی مشخص شد که صحت ندارد و او به صراحت مجدداً گفته بود که این آمار ها از استان به من می رسد.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمار های متفاوت مسئولان این روزها یک مسئله بزرگ شده است آنچه که به نفع آنها باشد آمار بالا و اگر به ضررشان باشد آمار پایین می دهند.

وی ادامه داد: باید یک منبع در استان آمار ها را اعلام کند که آن هم شخص استاندار است.

دهمرده خاطرنشان کرد: از وزیر بهداشت باید سوال کنیم که از چه کسی این آمار را گرفته است، استاندار سیستان و بلوچستان هم باید این مسئله را شفاف سازی کند.

وی گفت: اگر در آمار اشکالی وجود دارد باید استاندار سیستان و بلوچستان مدیران خود را احضار کند و از نزدیک اینگونه مسائل را پیگیر باشد.

دهمرده خاطرنشان کرد: آمارهای اشتباه در نهایت به ضرر مردم تمام می شود چرا که اگر تخت خالی در استان وجود نداشته باشد می توانیم برای بیمارستان صحرایی اقدام کنیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark