داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
پس از گذشت ۱۰ سال؛
ورود ممنوع؛ کمربندی در دست احداث است/ وقوع تصادفات مرگبار حاصل بی درایتی مسئولان در تکمیل کمربندی آیت الله سیستانی
کد مطلب: ۶۴۱۷۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۱
کمربندی آیت الله سیستانی از جمله پروژه هایی است که علیرغم گذشت ۱۰ سال همچنان ناتمام مانده و سبب بروز مشکلات بسیار برای مردم شده است.
ورود ممنوع؛ کمربندی در دست احداث است/ وقوع تصادفات مرگبار حاصل بی درایتی مسئولان در تکمیل کمربندی آیت الله سیستانی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ وقوع تصادفات مرگبار در مسیر کمربندی آیت الله سیستانی در سال های اخیر به شدت وجود داشته اما با این حال اراده ای برای تکمیل این مسیر توسط مسئولان امر وجود ندارد.

علیرغم هزینه های هنگفت برای کمربندی آیت الله سیستانی این پروژه که تنها دارای ۴۰ کیلومتر طول است و شهرستان های سیستان را به یکدیگر متصل می‌کند ناتمام مانده است.

تصادفات مرگبار در مسیر کمربندی آیت الله سیستانی می شود

یکی از اهالی روستای سه قلعه به خبرنگار اوشیدا گفت: کمربندی آیت الله سیستانی معضلات زیادی را به همراه داشته و این موضوع گلایه شمار زیادی از مردم را در برداشته است.

سرحدی افزود: این کمربندی فاقد هر گونه علائم راهنمایی و رانندگی و خط کشی است و از استاندارد لازم و سرعت گیر برخوردار نیست و تاکنون تلفات جانی زیادی را دربرداشته است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر اداره راه مسیر ورودی کمربندی آیت الله سیستانی را با تپه های خاک بسته و ماموران راهنمایی و رانندگی نیز هر کس را وارد کمربندی شود جریمه و از ورود خودروها جلوگیری می کند.

سرحدی بیان کرد: اموال بیت المال را با مسدود کردن کمربندی و خودداری از تکمیل آن هدر داده اند در حالی که وجود این کمربندی که از بنجار شروع و تا نیمروز ادامه یافته ضروری است و از ترافیک درون شهری جلوگیری می کند.

این شهروند با بیان اینکه با بستن کمربندی مردم را سرگردان کرده اند، خاطرنشان کرد: عبور و مرور مردم سخت شده است.

وی تاکید کرد: تاکنون افراد زیادی با تپه های خاکی موجود در کمربندی تصادف کرده اند و حتی جان هود را از دست داده اند و این موضوع نشان از بی مسئولیتی مسئولان مربوطه دارد.

کمربندی آیت الله سیستانی ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

رئیس اداره راهداری و حمل نقل جاده ای زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: این پروژه در دو فاز به طول ۴۰ کیلومتر در دست احداث است که فاز اول آن از محور زابل به زاهدان تا جاده نهبندان و فاز دوم نیز از محور فرودگاه تا جاده نهبندان امتداد یافته است.

علی عالی عنوان کرد: در ابتدای اجرای پروژه ۱۷ میلیارد تومان برای اتمام آن پیش بینی شد اما با هزینه های فعلی ۲۵ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه این کمربندی چند شهرستان را به هم متصل می‌کند، اظهار کرد: با توجه به کمبود اعتبارات ساخت کمربندی به طول انجامیده و در تاکنون تصادفات منجر به فوت زیادی در آن رخ داده و در این بین بیمه نیز زیربار تامین دیه و پرداخت خسارت نرفته چرا که این جاده هنوز تکمیل نشده است.

عالی با عنوان اینکه تابلو ورود ممنوع در کمربندی نصب شده، ابراز کرد: طبق موافقتنامه این پروژه ادامه دار است و باید تکمیل و علائم آن نصب شود و در این راستا اداره راه و شهرسازی باید پیگیر آن شود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark