داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
در کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان مطرح شد:
بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان
کد مطلب: ۷۴۳۳۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان با ۸۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۳۲ هزار نفر در این منطقه شغل ایجاد خواهد کرد.
بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان
به گزارش اوشیدا، به نقل از ایسنا، حسین مدرس خیابانی در کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان افزود: منطقه سیستان به لحاظ شرایط اقلیمی و تداوم خشکسالی‌ در وضعیت بد اشتغال قرار دارد، زیرا بسیاری از شغل‌های ساکنان این منطقه شامل کشاورزی، دامپروری، صیادی و شغل‌های دیگر مرتبط با آب است.

وی خاطرنشان کرد: بسته اشتغال حوزه سیستان در انتهای سال گذشته تهیه و یک کار گروه فرعی نیز ذیل کارگروه اشتغال استان ویژه اشتغال این منطقه تشکیل شد، این بسته شامل ۱۳ رسته شغلی متناسب با اقلیم منطقه، کم آب‌بر و زودبازده است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: حدود ۸۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۱۳ رسته شغلی شامل صنایع‌دستی، پرورش دام، استخر ماهی، زنبورداری و صنایع خلاق... در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: امروز در این نشست این بسته را مرور کردیم و به تفکیک هر کدام از دستگاه‌ها، ماموریتی مشخص برای ایجاد شغل تدوین شد.

مدرس خیابانی گفت: در بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان، کمیته امداد امام خمینی(ره) بخش عمده‌ای از این اعتبارات و تسهیلات ارزان قیمت ایجاد اشتغال با نرخ چهار درصد را به عهده گرفته است.

وی افزود: در بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان تفکیک شهرستانی این مشاغل در منطقه مورد نظر مشخص و برش‌های ماهانه برای ایجاد اشتغال تعریف شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: امیدواریم که به واسطه بسته اشتغال منطقه سیستان، اشتغال قابل توجهی در این حوزه ایجاد شود.

وی خاطر نشان کرد: با این بسته اشتغال امید می‌رود به ماندگاری مردم در این منطقه، کمک شود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark