داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب زابل:
قطع و وصل مکرر برق باعث بروز صدمات به ایستگاه پمپاژ شد/ ایستگاه های فروش تصفیه آب زابل غیرقانونی است
کد مطلب: ۵۹۷۱۶
تاریخ انتشار:شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۴
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب زابل عنوان کرد: قطع و وصل مکرر برق باعث بروز صدمات به ایستگاه پمپاژ و در پی آن قطعی آب در شهرستان زابل شد.
قطع و وصل مکرر برق باعث بروز صدمات به ایستگاه پمپاژ شد/ ایستگاه های فروش تصفیه آب زابل غیرقانونی است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حبیب اعلایى در نشست خبرى که با اصحاب رسانه برگزار شد گفت: رسانه ها به عنوان چشم و گوش مردم نقش پر رنگى در مواقع بحران می توانند داشته باشند و یاریگر مسولان نیز باشند تا خدمات بهتری به مردم ارائه شود و با ایجاد امنیت خاطر برای مردم به حل سریعتر بحران کمک کنند.

وی افزود: قطعى چندین مرتبه اى برق در خط ایستگاه پمپاژ چاه نیمه صدمه به پمپ هاى آب وارد کرد به طوری که سطح مخازن را به دلیل قطعى طولانى برق به حداقل رساند و قطع و وصل برق باعث بروز صدمات به ایستگاه پمپاژ شد

اعلایی ادامه داد: سه تیم به منظور رفع مشکل قطعی آب وارد عمل شدند که در این راستا یک تیم مسئول قطعى ایستگاه پمپاژ و دو تیم دیگر نیز به دنبال تامین آب از نقطه دیگر بودند که در این راستا در ساعت ١۴ از خط دوم انتقال آب ۴٠٠ لیتر بر ثانیه وارد مدار شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان زابل خاطرنشان کرد: تدابیر لازم از قبل اندیشیده شده بود تا در چنین مواقع بحرانى خط پدافندى وارد عمل شود به طوری که بعضی از قسمت های شهر از نعمت آب برخوردار بودند.

وی تاکید کرد: براى رفع این مشکلى که شاید نزدیک به ۷۲ ساعت به طول می انجامید با توان و پتانسیل بالای نیروهای بومی در کمترین زمان ممکن توانستیم مشکل را برطرف کنیم.

اعلایی خاطرنشان کرد: مردم در این بحران به خوبی اداره آب را همراهی کردند و اگر اراده و صبوری آنان نبود چه بسا مشکل حادتر وبحرانی تری رخ می داد.

وی در ادامه تصریح کرد: آب فروشگاه های تصفیه خانه هاى سطح شهر غیر قانونى است چرا که تنها باعث حذف کُلر و گندیدگى آب مى شوند در حالی که آب شرب شهر زابل نیاز به تصفیه ندارد.

وی در این راستا افزود: آبى که به عنوان تصفیه به مردم مى دهند همان آب شرب شهرى می باشد که داخل مخازن این قبیل تصفیه خانه ها وجود دارد.

اعلایی بیان کرد: این مراکز از سازمان آب و فاضلاب هیچ گونه مجوزى ندارند و بهداشت محیط باید وارد عمل شود و با این تصفیه خانه ها برخورد کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark