داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
اعلام انزجار بزرگان و علمای اهل سنت سیستان از شهادت شیخ نمر؛
آمریکا و صهیونیست در جنایت آل سعود سهیم هستند/ اعدام شیخ نمر لکه ننگ دیگری بر جنایات رژیم سلطنتی آل سعود است
کد مطلب: ۴۲۰۶۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۱
اقدام آل سعود در پی شهادت شیخ نمر واکنش‌های گسترده‌ای را در کشور از سوی مراجع و علمای اهل سنت و تشییع به دنبال داشته است.
آمریکا و صهیونیست در جنایت آل سعود سهیم هستند/ اعدام شیخ نمر لکه ننگ دیگری بر جنایات رژیم سلطنتی آل سعود است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: اقدام آل سعود در پی شهادت شیخ نمر واکنش‌های گسترده‌ای را در کشور از سوی مراجع و علمای اهل سنت و تشییع به دنبال داشته است و پیش از این نیز مقامات رسمی، علما و مراجع کشورمان در این زمینه هشدارهایی را به کشور عربستان داده‌ بودند و حتی علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاسی خارجی مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی خطاب به همتایان خود در کشورهای اروپایی خواستار مساعدت و موضع گیری آن‌ها برای آزادی شیخ النمر روحانی عربستانی شده بود.

تعدادی از بزرگان و ائمه جمعه اهل سنت سیستان در گفت و گو با اوشیدا انزجار خود را از این جنایت آل سعود ابراز نمودند.

این جنایات آتش تفرقه و اختلاف را بین مسلمانان شعله ورتر می کند
مولوی خرمازایی یکی از علمای اهل سنت زابل اظهار داشت: آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد اختلاف در دنیای اسلام و شیعه و سنی هستند و با حمایت از آل سعود این جنایات را بر علیه مسلمانان به راه می اندازند.

وی ادامه داد: این عالم شیعه هیچ جرمی مرتکب نشده بود جز اینکه از اسلام و مکتب اهل بیت پیامبر(ص) سخن گفته بود.

مولوی خرمازایی افزود: جنایت آل سعود در اعدام این روحانی شیعه از سوی همه مسلمانان محکوم است .

از علمای اهل سنت سیستان گفت: این جنایات آتش تفرقه و اختلاف را بین مسلمانان شعله ورتر می کند.

وی بیان کرد: لکه ننگ دیگری در کارنامه جنایات رژیم سلطنتی آل سعود به ثبت رسید.

اجرای حکم ناعادلانه شیخ نمر، اوج بی عدالتی آل سعود را نشان می دهد
مولوی عبدالله حسن زهی امام جمعه اهل سنت هامون در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا در واکنش به اجرای حکم اعدام شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان با اظهار تاسف از این اقدام جنایتکارانه آل سعود بیان کرد: شیخ نمر علیه ظلم‌ها و کشتارهای که توسط عربستان به وجود آمده، ایستاد و امروز این حکم ناعادلانه در حق او اجرا شده است که اوج بی عدالتی آل سعود را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: اعدام شیخ نمر نه فقط در بین مردم عربستان بلکه در منطقه نیز تبعات شومی دارد و مورد سرزنش و طعن مردم قرار گرفته و این عمل آل سعود مورد محکومیت جامعه اسلامی است.

امام جمعه اهل سنت هامون بیان کرد: وظیفه علما، حاکمان و عدالت خواهان اسلام این است که در مقابل اجرای این حکم ظالمانه و ستمکارانه اعتراض کنند.

وی گفت: با این اقدام وقیحانه، چهره آل سعود منفورتر از گذشته شد و همه مسلمانان عدالت خواه هیچگاه جنایتهای آل سعود را فراموش نخواهند کرد.

مولوی حسن زهی بیان کرد: دنیای اسلام خواهان نابودی کفر است و آل سعود مصداقی از کفر است که سبب به خاک و خون کشاندن مردم بی گناه شده است.
مسلمان کشی و برادر کشی از توطئه های استکبار جهانی است

خدانور براهویی بزرگ طایفه براهویی در زهک نیز با محکوم نمودن جنایت آل سعود در شهادت رساندن شیخ نمر بیان کرد: این جنایات با همکاری و همدستی آمریکا ، صهیونیست و آل سعود انجام شده است.

بزرگ طایفه براهویی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد تفرقه بین صفوف مسلمانان است ،گفت: مسلمان کشی و برادر کشی از توطئه های استکبار جهانی است.

خدانور براهویی اظهار داشت: آل سعود با اعدام شیخ نمر بی کفایتی خود را به اثبات رساند و مطمئنا سرکوب جریانات ضد استکباری  در عربستان به اعدام شییخ نمر منتهی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه وظیفه مسلمانان در برابر اینگونه حرکات، بیداری و اتحاد است ،گفت: کشورهای اسلامی باید به خطر نفوذ دشمن در اعتقادات و باورهای خود حساس باشند و بدانند که این جنایت همانند حادثه تلخ منا با هدف ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی طراحی شده است.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark