داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
گزارش اوشیدا از گوهر عفاف؛
حجاب نگه دارنده ارزش عصمت وپاکی زن است/ استقلال، متانت وکسب احترام از جمله آثار حجاب
کد مطلب: ۶۴۱۱۶
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۶
حجاب از جمله مواهبی است که خداوند در تمامی ادیان به انسان ها ارزانی داشته به طوری که این ارزش در تمامی ادیان به طرق مختلف ابراز و عملی شده است.
حجاب نگه دارنده ارزش عصمت وپاکی زن است/ استقلال، متانت وکسب احترام از جمله آثار حجاب
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجاب به عنوان یک سلاح همان گونه که صدف از مروارید درون خود محافظت می‌کند از کسی که از استفاده می کند پاسداری و حفاظت می‌کند.

بانوان محجبه از احترام خاصی در جامعه برخوردار و دیگران جرات سواستفاده از آنان را به خود نمی دهند چرا که این حجاب به خودی خود نشان دهنده شخصیت فرد است.

ناگفته نماند که حجاب تنها مختص مردان نیست بلکه این مهم به مردان نیز اختصاص دارد و آنان نیز باید حجاب را در زمینه های گوناگون رعایت کنند.

حجاب زنان را توانمندتر می کند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: بدون تردید پوشش اسلامی برای زنان ازضروریات دین مقدس اسلام است چنان که آیات متعددی ازقرآن کریم براین مطلب دلالت دارد وازطرفی مساله حجاب یکی از جنجالی ترین موضوعات روز هم درگذشته وهم درکلیه مسائل روزاست وباعنوان تساوی حقوق زن ومرد مورد مناقشه جوامع بشری بوده است ومورد سواستفاده استکبار جهانی واقع شده است.

حجت الاسلام عارفی افزود: حجاب نگه دارنده ارزش عصمت وپاکی زن است و در اسلام باهدف جلوگیری از التذاذ جنسی در خارج از کادر ازدواج اختصاص دارد تازن بتواند باتکیه برتوانایی علمی وجسمی فعالیت شایسته اجتماعی داشته باشد همچون که امام خمینی (ره) خطاب به زنان می فرماید که حجابی که اسلام قرارداده است برای حفظ آن ارزش های شماست واگررفتار وکردار انسان جنس مخالف راتحریک کند مصداق بی حجابی برای دختران وپسران است.

وی با اشاره به آیه ۵۹ سوره احزاب تصریح کرد: حجاب آثار فردی و اجتماعی دارد یکی ازاثرات فردی داشتن استقلالیت، متانت وکسب احترام است که دیگر ارزش های زن دیده می شود ونگاه جنسی وهوس آلود رادورمی کند دوم آثاراجتماعی آن است که درجامعه بصورت مساوات می تواند فعالیت اقتصادی واجتماعی وسیاسی داشته باشد وفساد درجامعه کاهش می یابد.

حجاب ثمره عفاف درونی است

حجت الاسلام عارفی اذعان کرد: حجاب ثمره عفاف درونی است که تظاهر ونمود بیرونی پیدا کرده است لذا خانواده ها در فرهنگ سازی آن ازسنین کم اقدام کنند چراکه بدحجابی درسیره ورفتارواعتقادونگرش دختروپسر تاثیر می گذاردوآمال وآرزوهای واهی ودنیوی برای جوان ما ارزش خواهد داشت والبته اگرچه چادر حجاب برتراست ولی درپوششی غیرچادر هم حجاب تعریف می شود که باید ضوابط وشرایطش رعایت شود وسخت گیری وافراطی گری شیرینی حجاب راازبین می برد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: تبلیغ ضروریات دین بالاخص حجاب باید با رفتار وکردار محجبین صورت گیرد وحضورفیزیکی وعملی درفعالیت های اجتماعی بزرگترین تبلیغ است وشایسته نیست زنان باایمان ومحجبه منزوی وازاجتماع دورباشند وشرایط به نحوی شده است که فعالیت اجتماعی بانوان محجبه تکلیف شمرده می شود ونباید عرصه اجتماعی درابعاد مختلف رابرای بدحجابان امن کرد.

حجت الاسلام عارفی درپایان احیاء فریضه امربه معروف ونهی از منکر را احیاء امرحجاب برشمرد و اضافه کرد: متاسفانه درجامعه امروز ما چه در بعد رسمی واداری وچه دربعد مردمی واجتماع بی تفاوتی وبی مسئولیتی درقبال حجاب دیده می شود وباید همه با اجراء امربه معروف ونهی از منکر نگذارند دشمنان دراشاعه فساد وفحشا وولنگاری به اهداف خود برسند که اگر چنین شد این نظام وانقلاب که موهبت الهی است دچار مخاطره ای سنگین خواهدشد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark