داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
کرونا طی چند روز اخیر ۷ سیستانی را به کام مرگ کشاند
کد مطلب: ۷۰۴۹۸
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۹
هادی میرزایی گفت: ظرفیت بیمارستان سینا تکمیل شده و متاسفانه طی سه روز ۷ نفر فوتی مبتلا به کرونا داشتیم و قبل از این ، طی یک ماه فقط دو نفر بر اثر این بیماری فوت کردند.
کرونا طی چند روز اخیر ۷ سیستانی را به کام مرگ کشاند
هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: قبل از شیوع بیماری کرونا ویروس تمهیدات لازم پیش بینی شد و همکاران بخش بهداشت اطلاع رسانی و آموزش را شروع کردند .

وی افزود: اوایل اسفند اولین افراد مبتلا در شهر زابل که سابقه سفر به شهرهای قم و تهران را داشتند با مراجعه کارشناسان بهداشتی به منازل آنان مشخص شدند

میرزایی بیان داشت: بیماریابی و آموزش در تمام مناطق شمال استان با جدیت و به صورت تمام وقت انجام پذیرفت .

وی تصریح کرد: بیمارستان تنفسی ۶۴ تختخوابی سینا با تجهیزات کامل که هنوز افتتاح نشده است جهت بیماران کووید ۱۹ اختصاص یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: با نزدیک شدن به عید نوروز جمع زیادی از مردم حدود ۱۶۰ هزار نفر از مناطق آلوده از جمله گلستان ، مشهد و تهران با این ذهنیت که ویروس در هوای گرم کارایی ندارد به سمت سیستان هجوم آوردند و منطقه آلوده شد البته با کمک فرمانداران ، نیروی انتظامی و سپاه مبادی ورودی بسته شد و تا حدودی کنترل گردید.


وی ادامه داد: آمار مبتلایان کاهش یافت اما از اواخر خرداد مردم نسبت به توصیه های بهداشتی توجه کمتری داشتند و مراسم عزا و عروسی در منازل برگزار و بازارها شلوغ گردید در نتیجه تعداد مبتلایان و فوتی ها افزایش چشمگیری پیدا کرد.

میرزایی اظهار داشت: با وجود اطلاع رسانی گسترده از رسانه ها همچنین وزارت بهداشت و دانشگاه ، استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی فراموش شد که منجر به وضعیت قرمز کنونی گردید.

وی افزود: کووید ۱۹ تمام یا ضعیف نشده است بلکه با اوضاعی که می بینیم تهاجمی تر گردیده و همانطور که از روز های اول مکررا گفته شده است فقط با پیشگیری شکست می خورد و همکاری مردم را با جدیت و حساسیت بیشتر می طلبد.

میرزایی ادامه داد: ظرفیت بیمارستان سینا تکمیل شده و متاسفانه طی سه روز ۷ نفر فوتی مبتلا به کرونا داشتیم و قبل از این ، طی یک ماه فقط دو نفر بر اثر این بیماری فوت کردند.

وی خاطرنشان کرد: از مردم میخواهیم توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و حتما در صورت حضور در اماکن تجمعی از ماسک استفاده کنند فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند مراسم عروسی و عزا برگزار نشود تا بتوانیم از شیوع بیشتر این ویروس منحوس جلوگیری کنیم .
.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark