داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
کشف و ضبط شترهای میلیونی در زاهدان و سراوان
کد مطلب: ۶۶۹۹۸
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷
معاون اجرایی در امور شعب تعزیرات حکومتی سیستان وبلوچستان از کشف و ضبط 16 نفر شتر فاقد پلاک هویتی و بلاصاحب در دو شهرستان زاهدان و سراوان خبر داد.
کشف و ضبط شترهای میلیونی در زاهدان و سراوان
به گزار اوشیدا؛ عباسعلی عودی در گفتگو با عصرهامون گفت: مأمورین انتظامی حین گشت زنی در سطح شهرستان زاهدان به یک دستگاه خودروی وانت تویوتا مشکوک شدند که راننده خودرو به دستور توقف مأمورین توجهی نکرده و با استفاده از سیستم دودزا متواری می شود اما در تعقیب و گزیر خودرو متوقف، متهم دستگیر و دو نفر شتر مشکوک به قاچاق نیز کشف شد.

وی افزود: در همین راستا پرونده در شعبه چهارم بدوی تعزیرات حکومتی زاهدان تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفت که بنا بر استعلام انجام شده از دامپزشکی مشخص شد دام های مکشوفه فاقد مجوز حمل بهداشتی بوده و هیچ گونه پلاک هویتی نیز نداشته و غیر بومی هستند.

عودی تصریح کرد : شعبه رسیدگی کننده بنا بر محتویات موجود در پرونده تخلف را وارد دانست و متخلف را علاوه بر ضبط دام های مکشوفه به میزان 122 میلیون و 687 هزار ریال جزای نقدی محکوم کرد.

معاون اجرایی تعزیرات حکومتی استان درخصوص پرونده دیگری در شهرستان سراوان نیز اظهار کرد: مأمورین مرزبانی در منطقه مکسوخته در سطح حوزه استحفاظی توانستند تعداد 14 نفر شتر بلاصاحب با ارزش 572 میلیون و 504 هزار ریال که از کانال امنیتی مرز وارد کشور شده بودند را شناسایی و کشف کنند.

وی افزود: توسط شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی سراوان، درخصوص شترهای مکشوفه استعلامات و پیگیری های متعددی برای شناسایی صاحب یا صاحبان انجام که منجر به نتیجه نشد و در همین راستا مطابق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز حکم به ضبط دام های مکشوفه صادر شد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark