داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
علیرغم گرمای شدید هوا در منطقه؛
قطعی ۱۶ ساعته آب برخی روستاهای شهرستان زهک/ پیمانکار جریمه خواهد شد
کد مطلب: ۶۴۱۹۸
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۲
قطعی ۱۶ ساعته آب شهرستان زهک صدای اهالی روستاها را درآورد چرا که این قطعی بدون اطلاع قبلی زندگی آنان را با مشکل مواجه کرده است.
قطعی ۱۶ ساعته آب برخی روستاهای شهرستان زهک/ پیمانکار جریمه خواهد شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ اکثر مردم سیستان از کولر آبی برای سرمای منازل خود استفاده می کنند بنابراین نبود آب حتی برای نیم ساعت در گرمای طاقت فرسای سیستان بسیار سخت است.

علاوه بر گرمای شدید هوا در سیستان در روز های اخیر وزش طوفان های شدید نیز امان مردم را بریده بود و با قطعی ۱۶ ساعته آب در روستاهای زهک مردم حتی از باز بودن درب و پنجره ها نیز محروم بودند چرا که گردوغبار میهمان خانه و ریه آن ها می شد بنابراین گرمای ۱۶ ساعته را به جان خریدند اما از باز کردن درب و پنجره ها خودداری کردند.

با توجه به وضعیت ویژه منطقه و در کنار آن قطعی آب بدون اطلاع قبلی مردم و عدم ذخیره آب توسط آنان شرایط را برای مردم بسیار سخت کرده بود.

شکستگی لوله ها در سیستان توسط پیمانکاران اولین بار نیست که رخ می دهد بنابراین مردم انتظار دارند این مشکلات رفع گردد.

در این راستا معاون تآمین آب و آبرسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی به خبرنگار اوشیدا گفت: خط لوله فرعی آزبست ۲۵۰میلیمتر انتقال آب به تعدادی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان زهک توسط یکی ازپیمانکاران طرح انتقال آب به اراضی کشاورزی دچارشکستگی شد.

لکزاییان پور افزود: این موضوع باعث قطع آب حدود۱۶ روستا در مسیر امیر نظام، خواجه احمد و دوازده سهمی به مدت چهار ساعت شد.

وی تصریح کرد: درحال حاضر مشکل برطرف و خط لوله مجددا "درمدار بهره برداری قرار گرفته است.

لکزاییان پور ادامه داد: موضوع شکستگی خط لوله و اخذجریمه از پیمانکارمربوطه ازطریق امور حقوقی شرکت درحال پیگیری می باشد و باتوجه به موارد مشابه میزان جریمه حوادث شبکه بسیاربالا خواهد بود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark