داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان :
مدیریت ظالمانه آمریکا را لگد مال می کنیم/ پیشینه سیستان پیشینه افتخار آمیز است
کد مطلب: ۳۹۷۷۲
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۲
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه برای من حضور در جمع شما افتخار است ،افزود: هر ملت و قوم افتخار و ارزش آن به پیشانی و پیشینه اوست و پیشینه سیستان مایه افتخار است.
مدیریت ظالمانه آمریکا را لگد مال می کنیم/ پیشینه سیستان پیشینه افتخار آمیز است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: سردار حسین معروفی  فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در مراسم معارفه فرمانده سپاه ناحیه زابل که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در دانشگاه زابل برگزارشد، اظهار داشت: این جلسه تودیع نیست بلکه جلسه تجلیل است ،تجلیل از مجاهدی که ۳۴ سال همه وجود و جانش را در راه انقلاب آماده فدا کردن کرده است و مجاهد دیگری این سنگر را بر دوش بگیرد.

سردار معروفی با بیان اینکه تودیع در پاسداری معنا ندارد ،گفت: تودیع معنا و مفهومی در پاسداری ندارد و آن هم پاسداری از انقلاب و ارزشهای اسلامی و آرمانهای بزرگ انقلاب،بازنشستگی در حکومت اسلامی مفهوم و معنا ندارد.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان افزود: کسی که بخواهد رسالت پاسداری را به نحو احسن انجام دهد برای او مکان و زمان معنا و مفهوم ندارد و برای او اجرای رسالت و تکلیف معنا دارد.

وی تصریح کرد: خدا را شاکرم و با همه وجود می گویم که امروز در بین شما مردم عزیز ،بهترین و شایسته ترین بندگان خدا در این سرزمین حضور پیدا کردم مردمی که به فرموده مقام معظم رهبری ،سیستان تنگه احد جمهوری اسلامی است و مردم سیستان به چه زیبایی این تنگه را حفظ کردند.

پیشینه سیستان مایه افتخار است

سردار معروفی با بیان اینکه برای من حضور در جمع شما افتخار است ،افزود: هر ملت و قوم افتخار و ارزش آن به پیشانی و پیشینه اوست و پیشینه سیستان مایه افتخار است.

وی اظهار کرد: در تاریخ عشق سیستانی ها به امیرالمومنین(ع) یک افتخار است و در تاریخ هشت سال دفاع مقدس آن جنگ نابرابر همه نامردان عالم بر علیه نظام جمهوری اسلامی این سیستان بار دیگر خوب درخشید.

فرمانده سپاه سلمان استان عنوان کرد: اگر بخواهیم پیشانی و پیشینه سیستان را در بعد از انقلاب ورق بزنیم گواه آن تقدیم ۱۷۰۰ نخبه شهید و نزدیک به سه الی چهار هزار جانباز به انقلاب است و این نشانه بزرگی برای افتخار این سرزمین است و اینها سندهای افتخار سیستان هستند و به وجود آنها به عنوان ستونهای سیستان نگاه می کنیم.

وی با اشاره به اینکه پیشینه سیستان پیشینه افتخار آمیز است ،گفت: مایه افتخار است که مقام معظم رهبری می فرمایند،ما سیستان را با شهید میرحسینی می شناسیم و بنده افتخار می کنم که میرحسینی فرمانده من و کرمانی ها بوده است.

فرمانده سپاه سلمان با بیان اینکه هر ملتی برای پیروزی خود ویژگی های دارد ،افزود: انقلاب اسلامی و شما مردم ویژگی های منحصربه فردی دارید ،اولین ویژگی که در وجود شما مردم به عنوان مردم انقلابی و عزیز تبلور یافت، توکل بر خدا و حسن ظن بر خدا بود .

وی به دومین ویژگی پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: دومین ویژگی وحدت و وفاق ملی است که در شما مردم زبانزد است و شیعه و سنی مانند برادر و خواهر در جای جای سیستان و بلوچستان زندگی می کنند و اجازه نداند راهبردهای دشمن در این منطقه پیاده شود.

سردار معروفی ولایتمداری مردم را سومین ویژگی پیروزی انقلاب و نظام دانست و بیان کرد: ولایت مداری مردم سیستان منحصر به فرد است و قابلیت های بسیار زیادی در وجود این مردم نهفته است .

وی تصریح کرد: به فضل الهی و با هدایت های امام عزیز و با عنایتهای مقام معظم رهبری گفتمان انقلاب اسلامی که گفتمان ناب محمدی(ص)است ما توانسته ایم در دنیا و منطقه عزیز شویم.

فرمانده سپاه سلمان استان گفت: امروز ایران اسلامی بر تصمیمات منطقه تاثیر گذار است و توانسته راهبردهای ظالمانه دشمن را در جای جای منطقه و کشورهای اسلامی به هم بزند و این عظمت و عزت ملت بوسیله مجاهدت ها و خون شهدای عزیز به ما رسیده است.

وی افزود: ایران اسلامی با این قابلیت های منحصر به فرد به دشمن اجازه تعدی به این سرزمین را نمی دهد و اگر دشمن چنین حماقتی بکند ،سرزمین ایران گورستان همیشگی آن دشمن خواهد بود و این را ملت و مردم عزیز ما ثابت کردند.

راهبرد امروز دشمن تصرف سرزمین نیست ،تصرف باورها و اعتقادات است

معروفی با بیان اینکه راهبرد دشمن تغییر کرده است ،گفت: راهبرد دشمن امروز تصرف سرزمین ما نیست،تصرف ذهن ،باورها و اعتقادات ماست تا بتواند بوسیله آن به نیت شوم خود که به آن هرگز نخواهد رسید ،تغیر ساختار دهد و بوسیله آن جنگ های قومی و مذهبی به راه انداخته تا صفوف ما را متلاشی کند که از آن مقام معظم رهبری به عنوان جنگ نرم و عملیات روانی یاد می کند.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه امروز تکلیف ما سخت تر از دوران دفاع مقدس است ،عنوان کرد: امروز آن دشمن را مشاهده نمی کنید ،اگر بصیرت نافذ نداشته باشید می شود فتنه ۸۸ که بعضی از بزرگان بریدند و سقوط کردند، یعنی امامشان را تنها گذاشتند.

وی تصریح کرد: بعضی مواقع تریبون و قلم خودی هم دشمن می شود و تشخیص حق از باطل سخت و اگر بصیرت نافذ نباشد مثل بعضی از خواص سقوط می کنند.

سردار معروفی با تاکید بر اینکه امروز دشمن برای ما هدف گذاری کرده است ،گفت: اولین هدف گذاری دشمن ضعیف کردن کانون انقلاب اسلامی است یعنی جدا کردن مردم از حاکمیت اسلامی و در روبرو قرار دادن مردم با همدیگر است.

دشمن بدنبال گرفتن روحیه استکبار ستیزی از ملت ایران است

وی به دومین هدف گذاری دشمن اشاره کرد و گفت: دومین هدف گذاری دشمن کمرنگ کردن ارزشهای دینی است ،روحیه استکبار ستیزی از مردم گرفته شود راهبرد دشمن است ،گرفتن روحیه مقاومت و مبارزه راهبرد دشمن است و بکار بردن واژه آسیب پذیری در مقابل واژه مستضعفین راهبرد دشمن است .

سردار معروفی خاطرنشان کرد: ما هیچ وقت نمی توانیم روحیه استکباری امریکا را نادیده بگیریم.

وی تصریح کرد: سومین هدف گذاری دشمن گرفتن روحیه خود باوری است ،ما ۳۷ سال مجاهدت کردیم و خودباور شدیم ،روی پای خودمان ایستادیم کشوری که در دوران دفاع مقدس سیم خاردار نداشت امروز صنایع دفاعی آن بازدارندگی ملت ایران را بالا برده و هشت قدرت جهان در مقابل او به زانو در می آیند.

وی با بیان اینکه چرا دشمن سعی می کند خودباوری را از ما بگیرد ،گفت: مواظب باشیم دشمن شعار ما می توانیم را از ما نگیرد.

مدیریت ظالمانه آمریکا را لگد مال می کنیم
فرمانده سپاه سلمان استان به اصلی ترین راهبرد دشمن یعنی برگشت به دوران قبل از انقلاب اشاره کرد و افزود: دشمن دنبال این است که مثل قبل از انقلاب ما مدیریت آمریکا را بپذیریم این نشدنی است ، ما در طول این سالها مقاومت کردیم و مدیریت این ظلم آمریکا را لگد مال کردیم .

معروفی افزود: ما ملتی هستیم که نشدنی ها را شدنی می کنیم و ما خیلی قوی هستیم .
فرمانده سپاه سلمان استان با بیان اینکه ضلع همه این محورها ولایت است، اظهار اشت: هدف اصلی دشمن زدن جایگاه ولایت است یعنی کسی که امروز جهان اسلام را رهبری می کند و برای جهان اسلام دلسوزی می کند و نه فقط برای ایران اسلامی.

وی با بیان اینکه وظیفه سیستانی های ولایتمدار این است که امام شناس و دشمن شناس باشند ،گفت: باید راهبردها و روش های دشمن را شناسایی کنیم و به مولای خودمان نگاه کنیم که چه می فرمایند.

سردار معروفی خاطر نشان کرد: بسیج سازمان نیست بلکه یک جریان و برگرفته از نهضت عاشورا است .

وی به شاخصه پاسدار غیر محافظه کار اشاره کرد و گفت: پاسدار غیر محافظه کار یعنی در وضع موجود اکتفا نمی کند ،قله بلندتری را می بیند و در احسنت ها متوقف نمی شود.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از مدیریت و خدمات سرهنگ پاسدار محمد ناظری تقدیر و تشکر کرد که در طی هشت سال سکان داری فرماندهی سپاه مرکز سیستان را بر عهده گرفته است و وی را مایه برکت و عزت این منطقه دانستند.

در پایان این مراسم سرهنگ پاسدار علی ثمره حسینی به عنوان فرمانده جدید سپاه ناحیه زابل معرفی شد و از زحمات سرهنگ محمد ناظری فرمانده سابق سپاه زابل نیز قدردانی شد، سرهنگ ثمره حسینی پیشتر فرماندهی سپاه هامون را برعهده داشته است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark