داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۱
امتیاز مثبت 
۳
 
حجت الاسلام کیخا در خطبه های نماز جمعه در زابل :
از سفره های رنگین کم کنیم و در روستاها سفره های افطاری بر پا کنیم/ منتظر اجرایی شدن منطقه آزاد سیستان هستیم
کد مطلب: ۳۸۳۲۲
تاریخ انتشار:جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۷
امام جمعه زابل در ادامه سخنانش در رابطه با تصویب طرح منطقه آزاد گفت: بالاخره بعد از مدتها ی مدید، تلاش و پیگیری و مطالبه گری سیستان جزء مناطق آزاد تجاری معرفی شد.
از سفره های رنگین کم کنیم و در روستاها سفره های افطاری بر پا کنیم/ منتظر اجرایی شدن منطقه آزاد سیستان هستیم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه زابل در خطبه های امروز نماز جمعه در مصلی المهدی(عج) اظهار داشت: خودم و شما را به تقوا دعوت می کنم و حلول ماه مبارک رمضان را به همه شما بزرگواران تبریک و تهنیت می گویم.

وی افزود: رمضان ماه نزول قرآن ماه مبارکی که در خود شب قدر را دارد،بهترین ماه و بهترین فرصت برای تهذیب نفس و نورانی کردن دل است، خدا را شاکریم که توفیق داد این ماه مبارک را درک کنیم و نفس بکشیم .

حجت الاسلام کیخا گفت: بهتر است برای معرفی این ماه پای صحبت حضرت رسول اکرم(ص) که به نقل از امیرالمومنین(ع) بنشینیم،وسایل شیعه جلد ۱۰ صفحه ۳۱۳ این روایت بسیار بزرگ و نورانی و مقدس را نقل می کند .

امام جمعه زابل بیان کرد: امیر المومنین(ع) می فرمایند:یک روز رسول اکرم (ص) آمدند و ایراد صحبت کردند؛ای مردم ماه خدا به سوی شما آمده توام با رحمت ،برکت و مغفرت.

وی اظهار کرد: در پیشگاه خدا بهترین ماه ،ماه رمضان وبهترین روزها ، شب ها، ساعات و بهترین لحظات است.

خطیب نماز جمعه زابل گفت: این ماهی است که شما به مهمانی خدا دعوت شدید مهمان بخصوص خدا و خداوند به شما کرامت و شخصیت بخشیده است،نفس کشیدن شما ذکر خدا نوشته می شود و هر نفسی که می کشید ذکر نوشته می شود و خواب شما در این ماه عبادت نوشته می شود.

وی تصریح کرد: اعمال شما در این ماه مورد قبول واقع می شود و خواسته های شما مستجاب می گردد و اما اثر استجابت بعضی دعاها با تاخیر است.

امام جمعه زابل عنوان کرد: از خدا طلب کنید توفیق روزه این ماه را به شما دهد و طلب کنید که توفیق تلاوت قرآن به شما داده شود.

حجت الاسلام کیخا با اشاره به روایتی از حضرت رسول اکرم(ص)گفت: ایشان می فرمایند؛ بدبخت کسی است که در این ماه از نغفرت خدا محروم شود،با تشنگی و گرسنگی در این ماه شما روزه دار یاد کنید تشنگی و گرسنگی روز قیامت را ،به فقرا و مساکین کمک کنید ،صدقه دهید و احترام بزرگان را داشته باشید،بزرگترها به کوچکترها رحم کنند.

وی خاطرنشان کرد: صلح رحم بجا آورید،اگر می خواهیدخوب استفاده کنید قبل از ماه رمضان یا اکنون که در ماه رمضان هستید صلح رحم را بجا آورید تا بتوانید برای شب قدر آماده شوید.

این مسئول بیان داشت: مواظب زبان خودمان باشیم به دروغ ،تهمت و الفاظ زشت آلود نشوید ،هر چیزی که نگاه به او حلال نیست چشم هایتان را به روی آن بندید و هرچیزی که شنیدنش حلال نیست گوش هایتان را ببندید ،صدا و صوت حرام وارد گوش شما نشود.

کیخا افزود: به یتیمان دیگران رحم کنید تا به یتیمان شما رحم شود از گناهانتان در این ماه توبه کنید ،ماه توبه و بهترین ماه برای پذیرش توبه است.در وقت نماز دست ها را به سمت خدا بالا کنید که بهترین وقت استجابت دعا وقت نماز است.

وی گفت:حضرت رسول خدا(ص) می فرمایند؛ ای مردم جان شما در گرو اعمالتان است گرفتاری های اگر است در گرو اعمال شماست این گره ها را با استغفار باز کنید.

خطیب نماز جمعه زابل ادامه داد: پشت شما با گناهان سنگینی می کند و این بار گناه را با سجده های طولانی سبک کنید ای مردم بدانید که خداوند متعال به عزت خودش قسم خورده که نمازگزاران و اهل سجده را عذاب نکند.

حجت الاسلام کیخا عنوان کرد: هر کس از شما یک مومن روزه دار را افطاری دهد مثل این است که بنده ای را آزاد کنید و یک مغفرت زیادی برای گناهان او است.

وی بیان کرد:حضرت رسول خدا(ص) فرمودند؛خودتان را از آتش جهنم و غذاب با یک دانه خرما از آتش جهنم دور شوید و لو به یک روزه دار جرعه آب بدهید.

امام جمعه زابل گفت: ای مردم از سفره های رنگین کم کنیم از خرج های اضافی کم کنیم و بدهیم در روستاها،سفره های افطاری در روستاها برگزار کنیم این یک فرصت طلایی است.

کیخا افزود: بعضی از اموالمان را وقف ماه رمضان ،وقف ورزش جوانان و وقف ایتام کنیم ،خدا توفیق دهد از اعمال این ماه برخوردار شویم ،کسی که در این ماه صلوات زیاد فرستد آن روزی که ترازوی اعمال خوب سبک است خدا ترازوی اعمال او را سنگین می کند.

وی اظهار داشت: کسی که در این ماه یک آیه قرآن تلاوت کند خداوند طبق فرمایش رسول خدا(ص) ؛خداوند هفت ختم قرآن در پرونده وی ثبت می کند و درهای بهشت در این ماه باز است دعا کنید که به روی شما باز شود و درهای چهنم در این ماه بسته است و دعا کنید به روی شما بسته شود و بهترین اعمال در این ماه خودداری از حرام است،ان شالله خداوند به ما توفیق هر چه بهتر از فیوضات این ماه ارزانی کند.
حجت الاسلام کیخا در خطبه دوم بار دیگر ضمن ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به یکشنبه ۳۱ خرداد سالروز شهادت شهید دکتر مصظفی چمران گفت : این شهید در دوران تحصیل و مجامع علمی شاگرد اول بوده است و در مدرسه عشق نیز شاگرد ممتاز.با وجود موقعیت علمی که داشت می توانست بهترین زندگی مادی را داشته باشد. اما تکلیفش را در حمایت از انقلاب و در حضور در میادین جنگ وجبهه های ایران و لبنان دید.

وی در ادامه گفت: این روز به روز بسیج اساتید نامگذاری شده است. بسیج یک فرهنگ و تفکر است. بسیجی یعنی مومن بودن. در هر پست و مقامی که هستیم باید بسیجی باشیم.

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه بااشاره به دوشنبه ۱تیر روز تبلیغ و اطلاع رسانی گفت: این روز سالروز صدور فرمان امام (ره) مبنی بر تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی است.امیدواریم که از حالت نظارتی به حالت اجرایی بیشتر دربیایند و در امر تبلیغ و نشر معارف بیش از بیش کوشا باشند.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در ادامه سخنانش در رابطه با تصویب طرح منطقه آزاد گفت: بالاخره بعد از مدتها ی مدید، تلاش و پیگیری و مطالبه گری سیستان جزء مناطق آزاد تجاری معرفی شد. از همه عزیزانی که پیگیر این موضوع مهم بودند تشکر می کنیم. از استاندار ، نمایندگان سیستان در مجلس، فرماندار ویژه زابل و معاونت استاندار و از عزیزانی که در جلسه نهایی تصمیم گیری مسئولین را متقاعد کردند و از طرح دفاع نمودند.

وی در ادامه از تمامی مردم دارالولایه سیستان تشکر ویژه نمودو گفت: از تک تک شما مردم مطالبه گر و فهیم دارالولایه سیستان، جوانان عزیز و رسانه ها که صدای بلند و حنجره خستگی ناپذیر این مردم بودند تشکر می کنم. جامعه ای که رسانه ای قوی و پر استعداد و مردمی فهیم و مطالبه گر داشته باشد هیچوقت حقی از حقوقش ضایع نخواهد شد.

کیخا در ادامه گفت: این طرح هنوز در ابتدای راه است و باید به مجلس برود و تلاش بیشتر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را می طلبد. نگاه ما به روزی است که این طرح اجرایی و عملیاتی گردد.

وی در ادامه در رابطه با طرح تجارت چمدانی گفت: قدم خوبی در اجرایی کردن این طرح برداشته شده که جای تقدیر و تشکر دارد. مردم عزیز استفاده کنند. رسانه ها نیز اطلاع رسانی نمایند و در کنار مسئولان باشند.

این مسئول گفت:امیدواریم در این سالی که سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نامگذاری شده. شاهد انس و الفت هر چه بیشتر و پیشرفت های زیادی باشیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۳-۲۹ ۱۷:۴۹:۵۹
سلام خدا شمارا برای سیستان حفظ کند ای کاش همه به فکر ابادانی سیستان بودند نه اینکه با صدای سیستان دنبال منفعت هستند (9038)