داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
امام جمعه زابل:
غفلت از اسراییل نتیجه مهم جنگ های نیابتی در منطقه/ روز شمار رسیدن گاز به سیستان در شبکه های مجازی درج شود
کد مطلب: ۶۲۳۳۴
تاریخ انتشار:جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۴
امام جمعه زابل گفت: یکی از نتایج جنگ های نیابتی در منطقه غفلت از اسرائیل بود و نه تنها یک تیر هم از سمت داعش به اسرائیل شلیک نشد بلکه زخمی های آنها را در بیمارستان های آنها درمان شدند.
غفلت از اسراییل نتیجه مهم جنگ های نیابتی در منطقه/ روز شمار رسیدن گاز به سیستان در شبکه های مجازی درج شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر گفت: اولین سفر ریاست جمهوری در دولت دوازدهم به استان سیستان و بلوچستان اختصاص پیدا کرد که ورود به استان را هم سرزمین دارالولایه سیستان انتخاب کرده بودند؛ از رئیس جمهور، هیئت دولت و هر عزیزی که تاثیر داشت در انتخاب این استان و شروع سفر از سیستان تشکر می‌کنیم.

وی افزود: جلسات بسیار خوبی هم قبل از سفر ریاست جمهور و هم بعد از ورود شکل گرفت، ائمه جمعه جلساتی با نماینده ولی فقیه در استان داشتند و مطالبات مجددا بررسی، مکتوب و به امضا نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه منطقه رسید و در یک جلسه بسیار مفید تقدیم رئیس دفتر رئیس جمهور شد.

حجت الاسلام کیخا تصریح کرد: از نماینده ولی فقیه در استان تشکر ویژه داریم به جهت سخنرانی بسیار عالی در ورزشگاه شهید طباطبایی شهرستان زابل که مطالبات را با فصاحت و بلاغت زیبا به رئیس جمهور اعلام کردند.

وی بیان داشت: سیستان به مرحله ای رسیده که اگر وعده ای بر زبان مسئولی جاری می‌شود آن وعده ها را دنبال و پیگیری می کنند؛ رسانه های ما تیتر اول صفحه ی خود را مطالبات و وعده های مسئولین قرار می دهند.

حجت الاسلام کیخا تاکید کرد: از الان روز شمار و یا ماه شمار رسیدن گاز به سیستان در سایت ها و شبکه های مجازی باید ثبت شود، مهرماه ۱۳۹۷ گاز باید به سیستان برسد چون این موضوع را رئیس جمهور رسماً قولش را به مردم دادند و مردم هم مطالبه می کنند.

وی با بیان اینکه تشکر ویژه از نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی و استاندار سیستان و بلوچستان داریم، اضافه کرد: یک مطلب بسیار مهم که در سفر ریاست جمهور مشاهده شد آن همدلی و همزبانی بود که بین مردم شکل گرفت که ان شالله که همیشه اینگونه باشد، تمامی مسئولین اعم از ائمه جمعه، نمایندگان مجلس و همه مردم با تمام سلیقه های سیاسی ( اصلاح طلب، اصولگرا ) که همه فرزندان این انقلاب و سرباز ولایت هستند، یکبار ما در کنار هم دیدیم که به مثل دیگر مردم کشور ما همدل و همزبان همه اختلافات کنار رفت و ما برای منافع سیستان هم صدا و هم دل در کنار هم بودیم و این یعنی رشد و اعتلای سیستان بنابراین پله های ترقی را لحظه به لحظه با این بلندای فکر طی خواهیم کرد.

حجت الاسلام کیخا تاکید کرد: احسنت ویژه می‌گوییم به هر دو نماینده عزیز که مثل برادر در کنار هم با لبخند طرح ها را ادامه می داند و پیگیر بودند و نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه را حمایت می‌کردند؛ از هر دوی این بزرگوار کمال تشکر را داریم و یقین داریم با پیگیری های که در مجلس دارند منطقه آزاد سیستان را در مجلس تصویب خواهد کرد و اگر در مجلس تصویب نشد از طریق شورای امنیت ملی باید منطقه آزاد سیستان تصویب شود زیرا سیستان نیاز مبرم به این طرح دارد .

وی ابراز داشت: وحدت یکی از مقوله های بسیار مهم بین فرق اسلامی است، تمامی فرق اسلامی اعم از شیعه و سنی باید اهمیت وحدت را بدانند و به فرموده رهبر انقلاب خدا را شاکریم که ملت ایران در عمل توانسته وحدت و برادری را ایجاد کند.

امام جمعه زابل اذعان داشت: سیاست آمریکا در منطقه ایجاد تفرقه بین مسلمین است زیرا می‌داند اگر مسلمین ید واحدی شوند مقاومت کامل در مقابل استکبار جهانی شکل می گیرد.

وی گفت: کل مسلمین بدنه اسلام را تشکیل می‌دهند و برنامه استکبار جهانی به فرموده رهبر حکیم و فرزانه ما این است که آنقدر خون از بدن اسلام بریزد تا بی جان بیفتد و دیگر نتواند در مقابل ابرقدرت ها ایستادگی کند.

وی با بیان اینکه داعش مزدوران و سربازان استکبار جهانی، آمریکا و اسرائیل بودند که در شکل و لباسی دیگر ظاهر شدند و مسلمین با اینها جنگیدند و جنگ بین مذاهب نبود، افزود: تمامی مشکلات جهان به ویژه جهان اسلام به خاطر وجود صهیونیست ها است و باید همه مواظب باشیم و بر همه مسلمین جهان تکلیف است که توجه ویژه به قدس و فلسطین داشته باشند.

امام جمعه زابل در ادامه گفت: در این چند سال دشمن تلاشش این بود که مسلمین را از قدس غافل کند، جنگ های نیابتی راه انداختند تا هم کارخانه اسلحه سازیشان رونق اقتصادی و اشتعالزایی پیدا کند و هم مسلمین را گرفتار همدیگر کردند و یکی از نتایج این جنگ های نیابتی غفلت از اسرائیل بود و یک تیر هم از سمت داعش به اسرائیل شلیک نشد بلکه زخمی های آنها را در بیمارستان های آنها درمان شدند و با این جنگ ها امنیت اسرائیل را فراهم کردند

امام جمعه زابل عنوان کرد: یکی از شیوه های یاری خداوند متعال به ما این است که به فرموده رهبر انقلاب، دشمنان ما احمق هستند و خود برنامه هایشان را برملا می کنند و لو می‌دهند.

وی تاکید کرد: اگر به وعده های خداوند متعال ایمان داشته باشیم و دین خدا را یاری کنیم و بر سر ارزش ها بمانیم و زیر پرچم ولی فقیه نفس بکشیم و آماده بذل جان برای دین خدا باشیم خداوند ما را یاری می کند.

حجت الاسلام کیخا خاطرنشان کرد: به برکت ولی فقیه از تمامی گردنه های سخت تاریخ عبور کردیم و اگر ولایت فقیه نبود به مثل خیلی از انقلاب های دیگر انقلاب ما را می دزدیدند آن چنان که انقلاب مصر و دیگر کشورها را قاپیدند و خون آنهایی که در این راه ریخته شد پایمال شد.

وی بیان داشت: رمز اقتدار ما ایستادگی بر ارزش هاست و اینکه ما بر سر ارزشها ایستاده ایم چون شاگرد مدرسه ولایت فقیه هستیم و دشمن می‌خواهد این تفکر را از ما بگیرد و ما را از دین فاصله بدهد لذا جنگ نرم در برنامه اصلی دشمن است.

امام جمعه زابل در پایان گفت: با اتکای به خدواند متعال همان حرف امام راحل عظیم الشان بر زبان ماست که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و دعای مستجاب مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل مستمراً بر زبان ما جاری است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark