داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرعامل شرکت غله و‌ خدمات بازرگانی منطقه 11 خبر داد
افت محسوس خرید گندم و دانه های روغنی در سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۶۷۵۵۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷
مدیرعامل شرکت غله و‌ خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان از افت محسوس و خرید تنها 17 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاوزارن در سال زراعی جدید خبر داد.
افت محسوس خرید گندم و دانه های روغنی در سیستان و بلوچستان
به گزارش اوشیدا؛ غلامعلی گنجعلی در گفت وگو با عصرهامون، با اشاره به کاهش میزان گندم تحویلی توسط کشاورزان استان در سال زراعی جاری گفت: رقم خرید و ذخیره سازی گندم در سال جاری نسبت به سال گذشته با کاهشی محسوس همراه بوده است.

وی افزود: از ابتدای سال زراعی تاکنون، 17 هزار و 20 تن گندم از کشاورزان 5 شهر استان خریداری شده که 26 تن از آن مربوط به زابل، هزار و 281 تن مربوط به خاش، 12هزار و 117 تن مربوط به ایرانشهر، 3هزار و 147 تن از مزارع دلگان و 449 تن مربوط به شهرستان سرباز بوده است؛ این در حالی است که آمار ثبت شده در خصوص مقدار گندم خریداری شده حکایت از رقم 30 هزار و 580 تن در سال گذشته را دارد.

وی همچنین از افت خرید دانه های روغنی در استان خبر داد و تصریح کرد: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 15 تن گلرنگ و 159 تن کلزا توسط کشاورزان به مراکز خرید این سازمان در سطح استان تحویل داده شده، در حالی که این عدد برای سال گذشته 55 تن گلرنگ و 415 تن کلزا بوده است.

گنجعلی اذعان داشت: در بحث خرید محدودیت زمانی وجود ندارد و تا زمانیکه کشاورزان گندمی را برای فروش به مراکز این سازمان بیاورند، این امر تداوم خواهد داشت.

وی در پایان قیمت خرید هر کیلوگرم از این محصول در سال زراعی را هزار و 700 تومان اعلام و خاطرنشان کرد: ارزش کلی گندم های خریداری شده تا کنون 28 میلیارد و 893 میلیون و 400 هزار تومان بوده و مطالبات گندم کاران حداکثر تا 48 ساعت از طریق بانک کشاورزی به حساب شخصی کشاورزان واریز می شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark