داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۱
امتیاز مثبت 
۳
 
فرماندار ویژه زابل:
در جهت ایجاد بسترهای مناسب برای مسافران نوروزی همه باید تلاش کنند/سیستان یکی از مناطق مهمانپذیر استان
کد مطلب: ۳۶۷۷۵
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۷
فرماندار ویژه زابل گفت: در سال گذشته امکانات به طور نسبی خوب بوده است، امیدواریم ضعف هایی که نوروز سال گذشته داشتیم برطرف شود تا امسال فضای خوبی برای مسافران ایجاد کنیم.
در جهت ایجاد بسترهای مناسب برای مسافران نوروزی همه باید تلاش کنند/سیستان یکی از مناطق مهمانپذیر استان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا" هوشنگ ناظری فرماندار ویژه زابل در اولین جلسه ستاد نوروزی شهرستان زابل که در فرمانداری ویژه برگزار شد با اشاره به تلاش تمام ادارات در جهت فراهم آوردن بسترهای مناسب برای مسافران و مهمانان نوروزی اظهار داشت: برای همه کمیته های 9گانه شرح وظایفی انجام گرفته که در نوروز امسال امکانات خوبی در اختیار مسافران نوروزی بخصوص مسافرانی که به سیستان وارد می شوند قرار گیرد.

وی ادامه داد: نوروز و سفرهای نوروزی فرصت خوبی است برای اینکه مردم به اقسا نقاط کشور سفر کنند، جاههای دیدنی آن را ببینند و با اقوام مختلف آشنا شوند.

فرماندار ویژه زابل با بیان اینکه سیستان جزو مناطق مهمانپذیر است بیان داشت: استان سیستان و بلوچستان در طول این سالها همیشه مورد تردد مسافران بسیاری قرار گرفته است و بر اساس آمارهایی که دقیقا مشخص می کرد چه تعداد مسافران وارد استان شده اند سیستان جزو مناطقی بود که مهمانان زیادی را به خود دید.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته امکانات به طور نسبی خوب بوده است، امیدواریم ضعف هایی که نوروز سال گذشته داشتیم برطرف شود تا امسال فضای خوبی برای مسافران ایجاد کنیم.

ناظری تصریح کرد: برای اینکه بستری ایجاد شود که مسافر خاطره خوبی از این منطقه داشته باشد باید بدانیم که مهمان به چه چیزهایی نیاز دارد و آن نیاز ها را در سطح شهر فراهم کنیم.

وی ادامه داد: در جهت اطلاع رسانی به مهمانان باید سازمان گردشگری فرم هایی ایجاد کند که کروکی مراکز گردشگری و مراکز مهم مورد نیاز مسافران در اختیار آنها قرار گیرد تا از سردرگمی مسافران جلوگیری شود.

فرماندار ویژه زابل با بیان اینکه مکان‌های اسکان مسافران نوروزی باید مشخص و ساماندهی شده باشد افزود: اقدامات عمرانی مکان های اسکان باید انجام شود تا مسافران در اماکن پیش‌بینی ‌شده از امکانات، خدمات رفاهی، بهداشتی و امنیت برخوردار باشند و از اقامت در هر مکانی خودداری نمایند.

وی افزود: سرویس دهی بانکها در ایام عید باید به نحو احسن انجام شود که مسافر برای یک خودپرداز در سطح شهر سرگردان نباشد.

ناظری با اشاره به اینکه مسجد مکانی است که ممکن است از ابعاد مختلف مورد رجوع مردم قرار گیرد گفت: مساجد باید آمادگی داشته باشند که 24 ساعته در اختیار مسافران قرار گیرند.

وی با تاکید بر اینکه از زمان باقی مانده تا عید باید در جهت رفع کم و کاستی ها استفاده شود افزود: اگر مشکلی وجود دارد باید در همین زمان باقی مانده رفع شود تا در ایام عید خدمات به درستی به مسافران ارائه گردد.

ناظری با بیان اینکه انشاالله تعداد تصادفات در عید به حداقل برسد اظهار داشت: اگر خدای نکرده در جاده ها حادثه ای پیش بیاید مراکز درمانی، اورژانس نسبت به ارائه به موقع خدمات آمادگی لازم را داشته باشند تا در رسیدگی به حادثه دیدگان کمترین زمان تلف شده را داشته باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه زیبایی شهر و مخصوصا ورودی شهرها تأثیر بسیاری در روحیه مسافر دارد افزود: در ورودی بسیاری از شهرها بخصوص زابل و زهک شاهد پلاستیک های جمع شده در کنار جاده ها هستیم که باید جمع آوری شود.همچنین در بحث جمع آوری متکدیان و معتادان اقدامات لازم در حال انجام است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
بی نام
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۲۱:۱۷:۰۳
پذیرایی با بوی فاضلاب؟ (8572)