داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
با افزایش شمار بیماران تنفسی و تصادفات جاده ای در منطقه؛
لزوم راه اندازی سریعتر اورژانس جاده ای نیمروز/ افزایش تعداد تلفات رانندگی با کوتاهی مسئولان در بهره برداری اورژانس
کد مطلب: ۶۴۱۰۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۰
جاده نیمروز یکی از پرددترین محورهای مواصلاتی سیستان به شمار می رود که به طور میانگین شمار تصادفات در آن بالاست.
لزوم راه اندازی سریعتر اورژانس جاده ای نیمروز/ افزایش تعداد تلفات رانندگی با کوتاهی مسئولان در بهره برداری اورژانس
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ افزایش تعداد بیماران در منطقه سیستان به ویژه بیماران تنفسی و ریوی به خاطر پدیده ریزگردها و همچنین افزایش میزان تصادفات رانندگی لزوم راه اندازی مراکز درمانی را در منطقه افزایش داده است.

عدم وجود اورژانس در بسیاری ازمناطق با تراکم جمعیت سبب بروز تلفات و همچنین تشدید بیماری ها می شود چرا که افراد به موقع نتوانسته از خدمات درمانی بهره مند شوند.

اورژانس جاده ای واقع در شهرستان نیمروز در سال های گذشته کلنگ آن بر زمین زده شده اما هنوز خبری از راه اندازی آن نیست تا شمار تلفات همچنان افزایش یابد.

یکی از اهالی نیمروز به خبرنگار اوشیدا گفت: اورژانس جاده‌ای شهرستان نیمروز واقع در روستای "چرک" از سال ۱۳۹۲ آماده افتتاح شده اما با گذشت چندین سال هنوز در انتظارحضور مسئولان مربوطه و افتتاح به سر می برد.

همرده ادامه داد: مردم این منطقه اگر مریض بد حال داشته باشند باید مسیر طولانی روستا تا شهر را طی کنند تا به نزدیک ترین درمانگاه برسند که این امر موجب افزایش آمار کشته شدگان تصادفات جاده ای و گلایه مندی مردم منطقه شده است.

وی افزود: اگر ایجاد این پایگاه جاده ای که زمان طولانی ازاحداث آن می گذرد از نظر مسؤولان مهم نبود، چرا احداث شد و اگر مهم و لازم است چرا راه‌اندازی نمی‌کنند تا مردم از خدمات آن بهره‌مند گردند.

این شهروند خاطرنشان کرد: با توجه به مظلومیت آشکار مردم منطقه سیستان، و از طرفی افزایش شدت ریزگرد ها و شیوع بیماری های تنفسی و ریوی در منطقه، راه‌اندازی هر چه سریعتر این پایگاه بهداشتی در روستای چرک شهرستان نیمروز امری لازم و ضروری است زیرا بر اثر تصادفاتی که در جاده رخ داده، بیشتر مجروحان در مسیر طولانی رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست می‌دهند.

دهمرده با بیان اینکه آیا جان مردم سیستان اینقدر بی ارزش شده که مسئولان مربوطه زحمت پیگیری این اورژانس را به خود نمی دهند، تاکید کرد: این کوتاهی ها تا از دست دادن جان چندین هموطن می‌تواند ادامه یابد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark