داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
امام جمعه بنجار:
لزوم خدمت رسانی بیشتر به مددجویان بهزیستی/ تجهیزات و خدمت رسانی بیمارستان هامون ضعیف است
کد مطلب: ۶۴۲۶۰
تاریخ انتشار:جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۹
امام جمعه بنجار گفت: با توجه به شرایط ویژه سیستان انتظار می رود خدمت رسانی بیشتری به مددجویان بهزیستی ارائه شود.
لزوم خدمت رسانی بیشتر به مددجویان بهزیستی/ تجهیزات و خدمت رسانی بیمارستان هامون ضعیف است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام و المسلمین محمود پارسا در خطبه اول نماز جمعه بنجار با توجه به فاصله طبقاتی ایجاد شده در جامعه به بیان احادیث و روایات در مورد گره گشایی از اقشار ضعیف جامعه پرداخت و عنوان کرد: امام صادق (ع) فرمودند که هر مومنی که حاجت نیازمندی را برآورده کند ثواب آزاد کردن هزار بنده و ۲۵ حج را دارد و پیامبر (ص) نیز فرمودند که انسانهای گره گشا در بهشت فرمانروایی میکنند.

 وی افزود: همه ما تلاش کنیم در جامعه افرادی که ضروریات زندگی را ندارند به اندازه توان به آنها کمک کنیم.

امام جمعه بنجار در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی، با تبریک میلاد با سعادت کریمه اهل بیت به بیان ویژگیهای ان‌حضرت پرداخت و به دختران توصیه کرد: دختران چنین بانویی را الگوی خود قرار دهند.

خطیب جمعه بنجار به روز بهزیستی و تامین اجتماعی اشاره و تصریح کرد: با توجه به مشکلات و خشکسالی این دو نهاد باید خدمات بهتری به افراد تحت پوشش خود ارائه دهند چرا بیمارستان تامین اجتماعی هامون با این همه تجهیزات و امکانات بیشتر قسمت های ان مثل  اتاق عمل و جراحی ان غیر فعال است؟ چرا یه کارگر با تمام مشکلات برای یک عمل ساده به بیمارستان مرکز استان مراجعه کند؟  چرا هزینه پرستاری و نگهداری معلولان از ۶۰ هزار تومان افزایش پیدا نمی کند، پدر یا مادر فرد معلول چقدر مشکلات عصبی و جسمی فرزند معلول  را باید تحمل کند؟ آیا این مبلغ ناچیز ارزش پرداخت به خانواده ها را دارد؟

 حجت الاسلام پارسا در ادامه از دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی و انتظامی بابت دستگیری سارقین احشام و طلا و زور گیران تشکر ویژه کردو ادامه داد: امنیت و اسایش امروز ما مرهون زحمات شبانه روزی این عزیزان است؛ همچنین من بعد هیچ سارق و زورگیری نباید احساس امنیت کند و دستگاه قضایی با چنین افرادی به شدت برخورد کند.

 وی با اشاره به گرامیداشت سالروز تاسیس نهاد مقدس شورای نگهبان اذعان کرد: با درایت امام راحل در سال ۵۹ این نهاد ارزشمند با هدف حافظ قانون اسامی و احکام اسلام تاسیس شد و الحمدلله در طول سپری شدن عمر ۴۰ ساله انقلاب دیده بان و چشم تیزبین نظام بوده و با نظارت استصوابی توانسته توطئه های دشمنان را خنثی کرده و ایت الله جنتی خاری در چشم دشمنان داخلی و خارجی نظام است.

امام جمعه بنجار در پایان ضمن تشکر از نماینده دلسوز مردم در مجلس شورای اسلامی دکتر دهمرده از خدمات و زحمات  های وی برای مردم منطقه تقدیر و اضافه کرد: به ویژه در مورد چاه ژرف که نتیجه داد و باقیات الصالحات و صدقه جاریه  برای او شد و ان شا الله با این کار مشکل آب شرب و خشکسالی منطقه را با نتیجه کامل و حفر چند چاه دیگر در منطقه حل شود و امیدواریم دیگر مسئولین هم با همت و تلاش جهادی و شبانه روزی برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

انتهای پیام

Share/Save/Bookmark