داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
سنجش فشار خون در سیستان به مرز 100 هزار نفر رسید/اجرای فاز دوم تا نیمه تیرماه
کد مطلب: ۶۷۲۳۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: بیش از ۶۷ درصد گروه های هدف در شمال استان سیستان و بلوچستان مورد سنجش فشار خون قرار گرفته اند.
سنجش فشار خون در سیستان به مرز 100 هزار نفر رسید/اجرای فاز دوم تا نیمه تیرماه
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زابل با اصحاب رسانه ظهر امروز برگزار شد.
دکتر هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زابل در این جلسه گفت: فاز دوم بسیج ملی کنترل فشار خون در حالی در منطقه سیستان در حال اجرا است که بیش از ۶۷ درصد گروه های هدفمورد سنجش فشار خون قرار گرفته اند.
وی افزود: این در حالی است که شاخص کشوری شناسایی افراد تا ۱۵ تیرماه پنجاه درصد عنوان شده بود که در منطقه سیستان پیشبینی می شود تا اتمام این تاریخ به صد در صد شناسایی و غربالگری برسد.
میرزایی تصریح کرد: نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر از افراد بالای سی سال ، بیماران کلیوی و همچنین مادران باردار در شمال استان سیستان و بلوچستان مورد سنجش فشار خون قرار گرفته اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زابل خاطرنشان کرد: ۱۴۷ هزار نفر افراد بالای سی سال ، بیش از پنج هزار زن باردار و ۴۰۷ بیمار کلیوی از جمله گروه ها و افرادی هستند که در این طرح مورد سنجش قرار خواهند گرفت.
وی بیان داشت : شهرهایی همچون هیرمند و هامون در کنار شهرستان زهک به مرز صد در صد سنجش فشار خون برای گروه های هدف رسیده اند که تا پایان این طرح پیشبینی می شود سایر شهرهای سیستان نیز به این عدد نزدیک شوند.
میرزایی خاطرنشان کرد: شهروندان ساکن زابل همچنین می توانند جهت سنجش فشار خون خود با مراجعه به مراکز درمانی و یا ایستگاه های سیار از فشار خود مطلع شوند.
وی بیان داشت : این طرح تا پانزدهم تیر ماه ادامه خواهد داشت و فشار افراد پس از ثبت در سامانه سیب بلافاصله نکات درمانی را از طریق پیام کوتاه برای افراد بیمار ارسال خواهد کرد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark