داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
گزارش اوشیدا از برکات ماه میهمانی خدا؛
آموزش سبک زندگی اسلامی مطلوب و تقویت روحیه مهربانی موهبت ماه رمضان
کد مطلب: ۵۹۷۷۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
ماه رمضان یکی از ارزشمندترین ماه ها در طول سال در نزد پروردگار هستی بخش است به طوری که از این ماه به عنوان ماه میهمانی خداوند یاد می شود.
آموزش سبک زندگی اسلامی مطلوب و تقویت روحیه مهربانی موهبت ماه رمضان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ شب های قدر که ازجایگاه والایی برخوردار است در ماه رمضان نهفته است تا افراد با دستیابی به خلوص و پاکی در این شب ها به جایگاه و منزلت انسانی خود باز گردند.

نزدیکی و قرابت با خداوند و در پی آن آمرزش گناهان یکی از مهم ترین اهداف وجودی این ماه به شمار می رود بنابراین انجام کوچکترین عمل نیک در رمضان از اجر بالایی برخوردار است به طوری که حتی خواب روزه دار در خداوند متعال به عنوان عبادت و تسبیح ثبت می شود.

به دلیل حرمت این ماه میزان جرایم در آن به شدت کاهش می یابد به طوری که حتی مجرمان نیز دوست دارند در این ماه متحول شده و سعی بر نگه داشتن حرمت این ماه کنند.

تقویت روحیه مهربانی و مهرورزی در ماه مبارک رمضان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زابل عنوان کرد: ماه مبارک رمضان سرشار از خیر و برکت است به طوری که همواره ایام و روزهای آن در وضعیت فردی و اجتماعی اثرات شایانی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین محسن عارفی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: ماه رمضان با توجه به شاخصه های بارز معنوی خود در رفتارهای اجتماعی اثر گذار می باشد.

وی افزود: یکی از اثرات مهم این ایام افزایش روحیه مهربانی، مهرورزی و دوستی است که به بهانه های مختلف به ویژه در سفره افطار، جلسات قرآن نمایان می شود.

حجت الاسلام عارفی خاطرنشان کرد: در این ماه با عنایت به شرایط افراد و رعایت زمان سحری و افطار، یکی از اثرات مهم آن نظم و انضباط فردی افراد به ویژه مدیریت زمان ملموس تر است.

وی تاکید کرد: موج معنوی و روحانی این ماه زیبا، باعث مراقبت بیش از بیش افراد نسبت به اعمال، گفتار، با گسترش روحیه صبر و فرو بردن خشم ها و عصبانیت ها و پرخاشگری رفتار فردی و اجتماعی می شود تا جائی که شاهد کاهش بسیار زیاد جرم و جنایت در رمضان می باشیم.

تقویت روحیه موعظه پذیری و نقد پذیری افراد موهبت ماه رمضان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل افزود: یکی از نکات مهم اجتماعی این ماه، مساله امر به معروف و نهی از منکر است و همچنین تقویت روحیه موعظه پذیری و نقد پذیری افراد در اصلاح آداب و رفتارهای بد می باشد.

حجت الاسلام عارفی ادامه داد: همیاری و همگرایی اجتماعی و خانوادگی، دعوت به امور خیر در قالب کارهای گردهمایی تیمی و خانوادگی، انفاق، پهن کردن سفره های کرامت و افزایش روحیه از جمله ویژگی های این ماه عزیز است.

وی بیان کرد: ارتباط نزدیک بنده و خدا باعث گرایش مردم به فضاهای معنوی و عبادی به ویژه حضور در مساجد در لیالی قدر، نمازهای جمعه و جماعات، راهپیمایی روز قدس سبب تقویت اتحاد، انسجام، وفاق مذهبی و دینی جامعه می شود.

حجت الاسلام عارفی با بیان اینکه آموزش سبک زندگی اسلامی موهبت ماه رمضان است، خاطرنشان کرد: تمرین خوب زندگی کردن، خوب بندگی کردن و خوب خدمت کردن از جمله آموزش های ارزشمند این ماه به شمار می رود به طوری که نسخه خوبی برای زندگی توام با معنویت، صبوری، نظم، نشاط مشارکت، وحدت و مهربانی در طول سال می باشد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark