داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در ادامه مشکلات سیستان؛
روزگار سخت ۸۵۰ خانوار در سفیدآبه/ بی آبی زنگ خطر مهاجرت را به صدا در آورد
کد مطلب: ۶۳۹۰۰
تاریخ انتشار:شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۵
بی آبی و مهاجرت دو واژه ای است که سال هاست مردم سیستان با آن دست و پنجه نرم می کنند.
روزگار سخت ۸۵۰ خانوار در سفیدآبه/ بی آبی زنگ خطر مهاجرت را به صدا در آورد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ سال هاست مردم دهستان سفیدآبه از نبود آب در منطقه در رنج هستند به طوری که روزگار سختی را می گذرانند.

مردم این خطه که از جمله صبورترین اهالی سیستان به شمار می روند آب آشامیدنی و حتی آب برای مصارف دیگر از قبیل شست و شو را با تانکر خریداری می کنند به طوری که بعضی از خانوارها به دلیل بیکاری از نان شب خود زده و پول ان را صرف خرید آب می کنند.

به جرات می توان گفت که درآمد نیمی از مردم این دهستان تنها یارانه است و برای کسی که تمام دارائی وی فقط یارانه است هزینه خرید آب بسیار سخت می‌باشد.

تاکنون رسانه ها خبرهای بسیاری از مشکلات بی آبی در سفیدآبه منتشر کرده اند اما گویا هیچ اراده ای برای رفع این معضل وجود ندارد تا باز بخشی از مردم این دیار بار دیگر به فکر مهاجرت افتند.

به فریاد مردم دهستان سفید آبه اگر نرسیم شاهد مشکلات جدی تر خواهیم بود

امام جمعه شهرستان نیمروز عنوان کرد: بحران آب در سفید آبه یک مشکل جدی است و باید هر چه سریعتر این مشکل برطرف شود چرا که اگر به فریاد مردم دهستان سفید آبه اگر نرسیم شاهد مشکلات جدی تر خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد راشکی افزود: اداره آب روستایی باید با تانکر آب شرب این دهستان را تامین کند چرا که مردم این دهستان ۸۵۰ خانوار هستند و برای تامین آب شرب خود باید مسافتها راه را طی کنند.

وی ادامه داد: از جایی که اداره آب روستایی شهرستان نیمروز تانکر ندارد ما از همین جا از مدیر عامل آب منطقه ای استان سیستان و بلوچستان می خواهیم سریعا نسبت به این مشکل اقدام کند چرا که ما در کشور اسلامی و دارای نظام جمهوری اسلامی هستیم آنوقت برادران دینی ما در جایی دیگر باید برای آب شرب خود نگران باشند آنوقت چطور انتظار داشته باشیم که برای امرار معاش خود دامداری و کشاورزی کنند.

امام جمعه شهرستان نیمروز تصریح کرد: مسئولین همه موظفند تا دست به دست یک دیگر این مشکل را برطرف کنند چرا که اگر این مشکل برطرف نشود خود یکی از دلایل مهاجرت است و تا چند وقت دیگر هیچ فردی در این دهستان نخواهد ماند.

وی اذعان کرد: مدیر عامل آب منطقه ای خود آمده و از نزدیک مشکل این روستاها را ببیند و هم برای دهستان سفید آبه فکری کند و هم برای دیگر عشایر منطقه زیرا این مشکل مشکل جدی است و باید برطرف شود.

امام جمعه نیمروز اذعان کرد: مردم وقتی به اداره آب روستایی مراجعه می کنند و مشکل آب شرب خود را مطرح می کنند این اداره نمی تواند کمکی به آنها بکند پس باید اداره آب روستایی تقویت شود تانکر در اختیارشان گذاشته، چاره اندیشی شود تا شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشیم.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark