داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در افتتاحیه اولین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج در سیستان وبلوچستان مطرح شد؛
نهضت تولید محتوای دیجیتال بومی را با قوت پیگیری میکنیم/ این اقدام گامی بلند برای تحقق شکست حصر تبلیغات و رسانه ای دشمن است
کد مطلب: ۶۸۹۶۹
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۰
مراسم افتتاحیه اولین رویداد ۴۸ساعته تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج در سیستان وبلوچستان آغاز شد.
نهضت تولید محتوای دیجیتال بومی را با قوت پیگیری میکنیم/ این اقدام گامی بلند برای تحقق شکست حصر تبلیغات و رسانه ای دشمن استبه گزارش اوشیدا؛ به نقل از عصرهامون؛ مراسم افتتاحیه اولین رویداد ۴۸ساعته تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج هم‌اکنون و با حضور مسئولان و تیم های شرکت کننده در حسینیه ثارالله زاهدان برگزار شد.

تلاش دشمن بر ما ضربه وارد کردن از طریق فضای مجازی است
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام اکبرپور، نماینده ولی فقیه در سپاه سلمان گفت: امروز اگر تهاجمی به سمت مرزهای جغرافیایی صورت بگیرد بسیجیان مرزدار و دلاورمردان و سربازان سید علی خامنه‌ای از کشور دفاع می کنند و محکم و قاطع جواب می دهند، اما آنچه امروز باید بیشتر از جنگ و تهاجم نظامی مورد توجه و مراقبت قرار بگیرد، دفاع از مغزها و اندیشه ها است.

وی افزود: فضای مجازی مثل فضایی است که در صحن آن هرکس ابتکار عمل را به دست بگیرد می تواند نقش ایفا کند؛ چه بهتر که در این عرصه متدینین ارزشی و انقلابیون به دیگران وجامعه خوراک بدهند و به معاندین اجازه خودنمایی ندهند.

حجت الاسلام اکبرپور اظهار کرد: اگر در این عرصه کم حاضر شویم جایگاه برای دیگران باز می شود؛ دشمن امروز تلاش می‌ کند مغزهای جوانان ما را مورد تهاجم خود قرار دهد. حضور در صحنه یک روز خاکریز خیابان بود امروز در فضاهایی است که ما در اختیار داریم و یکی از مهم ترین آن ها عرصه فضای مجازی است.

وی اظهار کرد: امروز دشمن تلاش می‌کند هویت جوانان ما را مورد حمله و تهاجم قرار دهد. باید انقلابیون به طور کامل در این عرصه فعال باشند باید در صحنه فرهنگی مهاجم باشیم و به پشتوانه و مکتب غنی ای که داریم باید به سمتی برویم که مهاجم باشیم.

یکی از مولفه‌های قوی بودن، قدرت در عرصه فضای مجازی است
سردار امان الله گشتاسبی، فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان نیز در حاشیه افتتاح این رویداد گفت: فعالیت ۵۰۰ گروه با آماری بالغ بر هزار و 500 نفر در یک کار بی نظیر یا کم نظیر کار بسیار ارزشمندی است که همزمان با سراسر کشور، در استان آغاز شده است.

وی افزود: اگر ما در حوزه فضای مجازی و رسانه قوی عمل کنیم قطعا می توانیم خواسته های خود را به دشمن تحمیل کنیم.

وی ادامه داد: امروز اگر بتوان در حوزه فضای مجازی خوب عمل کرد قطعاً به نتیجه مطلوب خواهیم رسید.

فرمانده سپاه سلمان استان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه اگر بخواهید استوار و محکم با دوام در مقابل دنیای استکبار بایستید باید قوی باشید، گفت: یکی از مولفه‌های این قوی بودن قدرت در عرصه فضای مجازی است.

وی اظهار کرد: باید ظرفیت های خود را بشناسیم به دنبال تاثیرگذاری حداکثری در این فضا باشیم.

دشمن در عرصه فضای مجازی همواره در کمین است
کردستانی مدیر کل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان ضمن تشکر از مسئول قرارگاه مسئول قرارگاه فضای مجازی استان گفت: دشمن در عرصه فضای مجازی همواره در کمین است و پیوسته شرایط را رصد و کنترل می‌کند.

وی با تاکید بر لزوم گسترش فعالیت ها در عرصه فضای مجازی و متناسب با اقدامات و تلاش های جهادی، افزود: امروز ما در مبحث تولید محتوا متاسفانه ضعف داریم و قدری تنبلی می کنیم و این باعث شده تا دشمنان و ضد انقلاب، عرصه را برای سواستفاده فراهم ببیند.

وی ادامه داد: در زمان سیل حضور همه جانبه نیروهای امدادی، نظامی، انتظامی، مردمی و ... را داشتیم و رسیدگی به وضعیت سیل زدگان یک دغدغه همگانی بود، اما یک نقص فنی در بحث قطع سخنان مولوی و جریان سازی ۴ نفر که نه بلوچ اند و نه دلسوز ایران و ایرانی که تحت فرماندهی جریانی خود فروخته در آن سوی مرز فعالیت می کنند باعث شد تا شرایط به گونه ای پیش برود که دشمن احساس کند می تواند از این خلا سواستفاده کند.

کردستانی در پایان با اشاره به اینکه قطع ارتباط در پخش زنده اجتناب ناپذیر است، اظهار کرد: در میدانی آمده ایم که جان و مال و آبروی خود را در راه اسلام قرار داده ‌ایم.

نهضت تولید محتوای دیجیتال بومی را با قوت پیگیری میکنیم/ این اقدام گامی بلند برای تحقق شکست حصر تبلیغات و رسانه ای دشمن است
محمدهادی طهرانی مقدم نیز گفت: امروز همزمان‌ با سراسر کشور اولین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج با حضور ۵۰۰ تیم و جمعیتی بالغ بر هزار و ۵۰۰ نفر در سه محور پویا نمایی، بازی و نرم‌افزار تلفن همراه به رقابت میپردازند.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج سیستان و بلوچستان سهم سیستان و بلوچستان را در این رقابت ۴۸ ساعته، ۱۴ تیم عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۶ تیم در قالب پویانمایی، ۵تیم در بخش بازی و ۳ تیم در حوزه نرم افزار جمعا به تعداد ۴۳ نفر حضور دارند و به تولید محصول خواهند پرداخت.

این مقام‌مسئول با اشاره به اینکه این رویداد را ۷ تسهیلگر (منتور) در حوزه های تخصصی خود هدایت و ارزیابی و رفع اشکال میکنند بیان داشت: داوری این‌رویداد به صورت فرآیند محور بوده نه محصول محور و روند ارزیابی به صورت استاندارد از ایده تا خروجی محصول بررسی شده و دارای نمره ارزیابی میباشد.

طهرانی مقدم به پایان این رویداد در ۴ بهمن ما اشاره کرد و ادامه داد: برگزیدگان هر بخش علاوه بر تقدیر در استان که در همایش فعالین فضای مجازی که در اسفند ماه در سیستان ک بلوچستان برگزار میشود منتخبین مجوز حضور در رویداد ملی که در ماه جاری در تهران برگزار میشود را کسب خواهند کرد این فرصت برای برگزیدگان مهیاست که تا اسفند ماه محصول را به مرحله نهایی برسانند.

طهرانی مقدم به برگزاری گردهمایی شبکه مردمی سایبری انقلاب اسلامی همزمان با برگزاری این رویداد هم خبر داد و افزود: جبهه سازی توانمند علیه توطئه دشمن در فضای مجازی را با برگزاری دوره های توانمند سازی دنبال میکنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم سازمان فضای مجازی تحقق نهضت تولید محتوا دیجیتال بومی در استان در جهت شکست حصر تبلیغات و رسانه ای دشمن میباشد و ان را با قوت پیگیری میکنیم ادامه داد: برگزاری اینگونه برنامه ها میتواند ظرفیت توانمند را شناسایی، تقویت و در مقابل دشمنان بسیح کرد و به تولید محتوای غنی ایرانی و اسلامی در مقابل توطئه دشمنان پرداخت.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان در پایان از قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، سپاه سلمان، صدا و سیما، پارک علم و فناوری و اداره کل فرهنگ ارشاد که در برگزاری این یاری گر سازمان فضای مجازی بسیج سیستان و بلوچستان بودند قدردانی کرد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark