داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با اوشیدا؛
توافقی که تحریمها را یک جا و کلی حذف نکند مورد تایید مردم نخواهد بود
کد مطلب: ۳۷۱۸۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۷
دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا توافقی که خواسته ها ی مردم ایران را تامین نکند و تحریمها را یک جا و کلی حذف نکند مورد تایید مردم نخواهد بود .
توافقی که تحریمها را یک جا و کلی حذف نکند مورد تایید مردم نخواهد بود
سید باقر حسینی دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا در خصوص مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ اظهار داشت: توافق دو مرحله ای را مردم ایران قبول ندارند.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صداقت همیشه سرلوحه مردم ایران بوده است ،افزود: ایران همیشه پایبند تعهداتش بوده و هست.

حسینی بیان نمود: هر توافقی که تامین کننده منافع ملی ایران نباشد یک نوع توافق بد تلقی می شود.

وی تصریح کرد: توافق باید در چارچوب فرمایشات و خواسته های مقام معظم رهبری و ملت ایران باشد و تیم هسته ای باید ملزم به رعایت خواسته ها و منافع مردم باشد.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا توافقی که خواسته ها ی مردم ایران را تامین نکند و تحریمها را یک جا و کلی حذف نکند مورد تایید مردم نخواهد بود .

این مسئول اظهار کرد: با توجه به نوع سخنان وزیر دفاع امریکا مبنی بر قرار دادن گزینه نظامی روی میز مذاکرات ،باید گفت این حرف احمقانه ای است چرا که ملت ایران از حقوق خود صرف نظر نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه ایران الگوی دیگر کشورهای اسلامی می باشد ،گفت: باید سعی در ایجاد توافق نامه مفید باشیم.

حسینی با تاکید بر اینکه این مذاکرات صرفا مربوط به مساله هسته ای است و شامل هیچ موضوع دیگری نمی شود؛افزود: همه تحریمها باید بصورت یک جا برداشته شود، یعنی همه‌ی تحریم های دولت آمریکا، کنگره آمریکا، شورای امنیت و اتحادیه اروپا .

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark