داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رزمنده دفاع مقدس:
جنگ تحمیلی نبرد استکبار با اسلام بود/دفاع مقدس باعث شکوفایی استعدادها شد
کد مطلب: ۷۱۶۱۳
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۲
محمدرضا حیدری نسب گفت: وقتی صحبت از جنگ تحمیلی می‌شود نام کشور عراق به میدان می‌آید اما در کنار عراق تمام استکبار جهانی و حتی قدرت‌های برتر آن دوران قرار داشتند تا انقلاب را به زمین بزنند.
جنگ تحمیلی نبرد استکبار با اسلام بود/دفاع مقدس باعث شکوفایی استعدادها شد
محمدرضا حیدری نسب رزمنده دفاع مقدس در گفت‌وگو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: دشمن در ابتدای انقلاب اسلامی از طریق تجزیه‌طلبی در صدد آن بود تا از گسترش انقلاب اسلامی جلوگیری کند و جنگ آخرین گزینه برای دشمن محسوب می‌شد.

وی افزود: هنگامی‌که دشمن با مدیریت پیامبرگونه امام خمینی (ره) مواجه شد علی‌رغم تحرکات متعدد در مرزهای ایران آخرین گزینه خود را به اجرا گذاشت که در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ رخ داد.

حیدری نسب بیان کرد: وقتی صحبت از جنگ تحمیلی می‌شود نام کشور عراق به میدان می‌آید اما در کنار عراق تمام استکبار جهانی و حتی قدرت‌های برتر آن دوران قرار داشتند تا انقلاب را به زمین بزنند.

رزمنده دفاع مقدس تصریح کرد: برای اولین‌بار دو بلوک شرق و غرب که همواره متضاد همدیگر بودند در هنگام جنگ تحمیلی بر علیه ایران با هم متحد می‌شوند.

وی ادامه داد: جنگ تحمیلی هنگامی‌که به پایان رسید هیچ نقطه‌ای از ایران در اختیار دشمن قرار نگرفت و این دستاورد بزرگی برای ملت ایران به شمار می‌رود.

حیدری نسب گفت: با آغاز دفاع مقدس ارتش ایران ازهم‌پاشیده بود و فرماندهان ارشد آن از کشور گریخته بودند و دشمن قرار بود تا از این فرصت بیشترین استفاده را کند.

وی بیان کرد: از نظر نظامی و منابع اقتصادی دست کشور خالی بود و سپاه نیز نهاد نوپایی بود که هنوز آموزش‌های نظامی و جنگی را ندیده بود، صدام این فرصت را غنیمت شمرد و در تلاش بود تا خوزستان را تجزیه کند.

رزمنده دفاع مقدس خاطرنشان کرد: عراق به دنبال آن بود که اروندرود را در ابتدا در اختیار خود قرار دهد تا سواحل خود را به جهت گسترش روابط اقتصادی بیشتر از قبل کند.

وی تصریح کرد: صدام در صدد آن بود تا راه ارتباطی تهران به اهواز را مسدود کند تا بتواند خوزستان را جدا کند اما لطف الهی و اقدامات نیرو هوایی و مردمی توانستیم جلوی دشمن را بگیریم.

وی گفت: بعد از حذف بنی‌صدر با عملیات‌های متعدد رزمندگان توانستند خوزستان را پس بگیرند و به پیروزی بزرگی برسند.

حیدری نسب ادامه داد: از برکات دفاع مقدس می‌توان بازسازی نیروها دانست، شناسایی نیروهایی همچون شهید سلیمانی و میرحسینی که هرکدام به‌عنوان یک لشکر مطرح بودند.

رزمنده دفاع مقدس گفت: اگر امروز در بحث موشکی حرفی در دنیا برای گفتن داریم به ثمره دفاع مقدس است.

وی افزود: در عملیات والفجر ۸ بی‌سیم چی شهید میرحسینی بودم در یکی از شب‌ها پشت بی‌سیم بیدار بودم که ناگهان شهید سلیمانی سراسیمه با چند نیرو خود را به سنگر میرحسینی رساند و برای حمله دشمن از این شهید گران‌قدر مشورت گرفت.

وی گفت: بعد از نیم ساعت این دو شهید با همفکری خود توانستند دشمن را به عقب برانند درحالی‌که سن آنها نزدیک به ۲۰ سال بود، این استعدادها در دفاع مقدس که مدرسه عشق است پدیدار شده‌اند.

رزمنده دفاع مقدس خاطرنشان کرد: استعدادهای خارق‌العاده رزمندگان اسلام بعد از جنگ تحمیلی هم بارها ناجی انقلاب اسلامی شده است از جمله اقدامات شهید سلیمانی در نابودی داعش و هزاران فعالیت دیگر که به آنها مدیون هستیم.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark