داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
گفتگوی خواندنی با همسر اولین شهید محراب استان؛
شهادت هنر مردان خداست/ شهادت شهید توکلی در محراب نماز نشان از درماندگی منافقان و اشرار کوردل دارد
کد مطلب: ۴۹۷۷۱
تاریخ انتشار:جمعه ۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۸
روحانی شهید مهدی توکلی نخستین شهید محراب شهرستان زابل به شمار می رود که در شب ۲۱ رمضان در سال ۱۳۸۶ در مسجد روستای افتخار آباد شهرستان خاش توسط اشرار کوردل به درجه رفیع شهادت نائل گردید و در مزار شهدای شهرستان زاهدان دفن می باشند.
شهادت هنر مردان خداست/ شهادت شهید توکلی در محراب نماز نشان از درماندگی منافقان و اشرار کوردل دارد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ این شهید گرانقدر در سال ۱۳۵۷ در خانواده ای متدین در روستای شیب آب شهرستان زابل متولد شدند و در سال ۱۳۸۰ در حالی که طلبه بود ازدواج کرد.
از این شهید گرانقدر ۲ فرزند دختر به یادگار مانده که در زمان شهادت وی دارای سنین ۶ ماهه و ۵ ساله بودند.

شهید توکلی بی نظیر بود

همسر شهید روحانی مهدی توکلی عنوان کرد: در سال ۱۳۸۰ در حالیکه طلبه بود تنها به دلیل دارا بودن لباس روحانیت با هم ازدواج کردیم چرا که لباس روحانیت وی اعتماد کامل را در من ایجاد کرده بود که خوشبختانه انتخابی کاملا درست بود.

مهدیه توکلی به خبرنگار اوشیدا گفت: اخلاق و رفتار شهید عالی و بی نظیر بود به طوری که هیچ گاه لبخند از لبانش برداشته نمی شد همچنین هیچ چیز را سخت نمی دید و با خونسردی کامل و توکل بر خدا مشکلات را رفع می کرد.

وی با بیان اینکه، در کارهای خانه همیشه کمک حالم بود و همیشه در کنارم بود افزود: پس از ازدواج برای ادامه تحصیل همسرم به قم رفته و در این راستا سه سال در مجاورت کریمه اهل بیت زندگی کردیم همچنین در آن زمان دانشجوی دانشگاه پیام نور زاهدان بودم که برای امتحانات همیشه به زاهدان مراجعت می کردم که خوشبختانه با وجود دارا بودن فرزند کوچکم همسرم همیشه شرایط را به گونه ای مهیا می کرد که من به راحتی ادامه تحصیل دهم.

مهدی همانند امام علی شهید شد

همسر شهید روحانی مهدی توکلی اظهار داشت: شهید توکلی امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی روستای افتخارآباد خاش بود که در کنار کارهای تبلیغاتی کلاس های قرانی و احکام برگزار می کرد.
وی با اشاره به اینکه، مهدی همانند امام علی شهید شد ادامه داد: صبح روز ۲۱ رمضان استرس و نگرانی شدیدی داشتم اول صبح همان روز شهید به همراه یکی از اهالی جهت ضمانت برای وام به شهر می رفت تا در انجام عملی نیک سهیم شود به دلیل استرس زیاد به مهدی گفتم حالم خوب نیست سریع برگردید.

توکلی ابراز داشت: ساعت ۱۱ قبل از اذان به منزل برگشتند تا وضو گرفته و برای نماز ظهر و عصر به مسجد بروند پس از بازگشت از مسجد به دلیل حال بدم مرا به بیمارستان برد که ۲ سرم تقویتی وصل کردند.

وی در این راستا ادامه داد: شهید در تمام لحظات در بیمارستان کنارم بود و پس از بازگشت به منزل به مسجد جهت اقامه نماز مغرب و عشا رفت. پس از بازگشت از منزل گفت برای رفتن به افطاری منزل یکی از اهالی روستا آماده شویم اما چون حالم بد بود گفتم شما بروید من حالم خوب نیست و تنها به همراه دخترم رفت، پس از رفتن مهدی غم بزرگی بر دلم سنگینی می کرد با خودم میگفتم خدایا درست است امشب شب شهادت امام علی است اما این موضوع چرا امسال اینقدر در دلم غوغا به پا کرده است.

توکلی بیان داشت: دیری نگذشت که مهدی به منزل برگشت حالم بسیار بد بود گفتم می روم مسجد تا کمی آرام شوم بنابراین برای اولین بار زودتر از شهید به مسجد رفتم و مهدی در خانه ناند تا پس از به جای آوردن غسل شب احیا را به جای آورد لحظات خداحافظی آن شب بسیار سوزناک بود.

اشرار با لباس مبدل و نظامی مسجد را به خاک و خون کشیدند

وی تصریح کرد: در مسجد نماز شب قدر را به جای آوردم و گفتم خداوندا به فرق شکافته امام علی آرامم کن که در همان لحظه مهدی وارد مسجد شد و با برداشتن میکروفن دوبار مردم را به آمدن برای مراسم شب قدر فراخواند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: همان لحظه دو موتورسوار با لباس نظامی به مسجد نزدیک شدند و مهدی غافل از اینکه آنان لباس مبدل پوشیده اند برای خوش آمد گویی به آنان نزدیک شد که پس از چند قدم کوتاه صدای تیراندازی فضا را آکنده کرد من نیز دخترم صالحه را در زیر چادر پنهان کردم اما اسما در کنار پدر بود.

توکلی اضافه کرد: نردم جیغ می زدند غافل از اینکه همسرم مورد تهاجم اشرار قرار گرفته منتظر پایان یافتن تیراندازی بودم.

وی ادامه داد: پس از رفتن دو موتور سوار پرده را کنار زده و به نزد مهدی که بر زمین افتاده بود رفتم اما چون خونی در اطراف مشاهده نمی شد امیدوار به زنده بودن او بودم در حالی که لبانش در حال تکان خوردن و شهادتین گفتن بود چشمانش بسته شد اما پس از انتقال به خودرو تازه خونریزی شروع شد.

وی با بغضی که در گلو داشت گفت: همان شب مهدی را به زاهدان منتقل کردند اما به دلیل اصابت گلوله به قلب به جمع شهدا پیوستند.
وی گفت: جای مهدی همیشه در قلب من و فرزندانم جاویدان است و همیشه سعی بر آن داشتیم ادامه دهنده راه آن بزرگوار باشیم.
همسر شهید توکلی تاکید کرد: استکبار جهانی بداند که با تربیت این اشرار کوردل و منافق نمی تواند خدشه ای به اتحاد شیعیان و اهل سنت وارد کند چرا که دست این جنایتکاران دیگر برای مردم این خطه رو شده است.


استکبار جهانی با آموزش نیروهای منحرف به دنبال ایجاد شکاف در میان جوامع اسلامی است

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: شهرستان زابل با داشتن یک شهید محراب ولایتمداری و دینداری خود را به جهانیان ثابت کرده است.

امیر منصور فیروزی افزود: دشمن با انجام حرکاتی علیه اتحاد مسلمانان نشان داده که هیچ گاه در راستای نابودی مسلمانان خاموش نشده و شهادت عزیزانمان در محراب مسجد بدان معناست که همیشه از نماز و مسجد متنفر بوده اند.

وی ابراز داشت: دشمنان اسلام به دنبال جدایی مسلمانان از سنگر با عظمت و ستون قوی دین هستند لذا باید به منظور حفظ سنگر دین و اسلام به نماز اهمیت بیشتری داده شود.

فیروزی اظهار داشت: دشمن با برنامه ریزی و ایجاد نیروهای تکفیری و داعش به دنبال تفرقه و ایجاد شکاف در بین مذاهب و بدبین کردن از طریق این دسیسه ها و نیرنگ ها می باشد که در این راستا بصیرت و هوشیاری ملل مسلمانان باید افزایش یابد.

وی با عنوان اینکه، استکبار جهانی با آموزش نیروهای منحرف ایجاد شکاف در بین جوامع اسلامی می کنند اضافه کرد: شهادت در حال نماز نشان می دهد که پس از گذشت قرن ها از صدر اسلام هنوز ابن ملجم ها وجود دارند و با نفرت از محراب ها و مساجد به دنبال تخریب چهره اسلام هستند.

انتهای پیام////
Share/Save/Bookmark