داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
در گفت و گو با فرمانده بسیجی کارآفرین مطرح شد؛
ایجاد انواع طرح های اقتصاد مقاومتی در کرباسک/ بسیج سازندگی بهترین حامی کارآفرینان است
کد مطلب: ۶۲۴۸۹
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳
فرمانده بسیج پایگاه مقاومت ثارالله گفت: با دریافت تسهیلات از بسیج سازندگی افراد زیادی در روستای کرباسک توانسته اند با فعالیت در طرح های اقتصاد مقاومتی وضعیت معیشتی خود و دیگران را بهبود بخشند.
ایجاد انواع طرح های اقتصاد مقاومتی در کرباسک/ بسیج سازندگی بهترین حامی کارآفرینان است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ اقتصاد مقاومتی سال هاست که توسط مقام معظم رهبری به منظور رفع مشکلات کشور تاکید شده است.

با عملی شدن اقتصاد مقاومتی در کشور به طور حتم ایران اسلامی از وجود بیگانگان بی نیاز شده و با خودکفایی زمینه اشتغال شمار زیادی از جوانان این مرز و بوم فراهم خواهد آمد.

در این بین افراد زیادی با اتکا به توان خود توانسته اند با گام های خود با اشتغالزایی برای خود و حتی دیگران در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی گام برداشته اند.

اهالی روستای هزار نفره کرباسک توانسته اند در عرصه های مختلف کارآفرینی کرده و با تولید ملی و اشتغالزایی نقش خود را در اقتصاد مقاومتی ایفا کنند.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج ثارالله عنوان کرد: پایگاه مقاومت بسیج ثارالله با معرفی بسیجیان فعال به بانک مهر اقتصاد شعبه هامون درقالب وام خوداشتغالی ومعیشتی نقش مهمی ایفا کرده است.

محمود سیاسر به خبرنگار اوشیدا گفت: درخصوص وامهای معیشتی تعداد ۲۰ نفر از اهالی را جهت دریافت وام دو میلیون تومانی معرفی کرده که همه معرفی شدگان این وام رادریافت کرده اند.

وی تصریح کرد: این وام براساس سرمایه گذاری بسیجیان وصندوق تعاونی سپاه اعطا شده است.

سیاسر بیان کرد: علاوه بر سایر طرح های اقتصاد مقاومتی که در کرباسک ایجاد شده طرح پرورش بلدرچین توسط قائم قاسمی، طرح پرورش گاو گوشتی توسط غلام خوشحال و پرورش دام سنگین توسط حسین بارانی از جمله طرح های موفق اجرا شده در کرباسک به شمار می رود‌.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران حامی کارآفرینان است، تاکید کرد: تمامی افرادی که در روستا از تسهیلات بسیج سازندگی بهره مند شده اند در کار خود کاملا موفق بوده اند.

سیاسر ابراز کرد: تمامی کسانی که در طرح های اقتصاد مقاومتی مشغول به کار هستند همزمان به کار کشاورزی نیز مبادرت ورزیده اند.

وی اذعان داشت: با طرح های یاد شده در آمد همه این افراد خوب شده اما با برخی مشکلات نیز از قبیل کمبود علوفه با توجه به خشکسالی مواجه هستند.

سیاسر تصریح کرد: من نیزطرح پرورش زنبورعسل با۳۰ کلونی را از محل تسهیلات اقتصاد مقاومتی اغاز کرده ام که در این راستا امسال ۳۰۰کیلو عسل برداشت شده است.

وی تصریح کرد: پرورش زنبور عسل علاوه بر بهبود وضعیت درآمدی خانواده سبب اشتغال دو تن دیگر به طور مستقیم شده است.

سیاسر تاکید کرد: از مسئولان انتظار می رود از کارآفرینان حمایت بیشتر کنند چرا که این افراد توانسته اند با ایجاد اشتغال برای خود و حتی دیگران باری را از دوش دولت بردارند.

انتهای پیام/ فاطمه بهرک
Share/Save/Bookmark