داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
نگرانی شهروندان از بوی نامطبوع این روزها؛
جوی های فاضلاب زابل آلوده تر از گذشته شدند/شهرداری: لایروبی روزانه انجام می شود
کد مطلب: ۷۰۴۹۹
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۳
در پی بی توجهی برخی از شهروندان در پی رها کردن فاضلاب و زباله های خانگی در برخی از جوی های شهرستان زابل، بوی نامطبوعی در برخی از مناطق زابل پیچیده است.
جوی های فاضلاب زابل آلوده تر از گذشته شدند/شهرداری: لایروبی روزانه انجام می شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ رها سازی فاضلاب های خانگی در جوی آب یکی از عوامل مهم در ایجاد آلودگی محلات و خیابان های زابل است که معمولا افراد بسیاری اقدام به این کار می کنند.

نه تنها در زابل بلکه سایر شهرهای منطقه سیستان نیز به این معضل دچار هستند، شهروندان بی توجهی که بدون در نظر گرفتن حقوق دیگران، عامل آلودگی ایجاد می کنند.

در این بین سایر شهروندان نیز انتظار دارند تا شهرداری بنا بر وظیفه‌ای که دارد اجازه ماندگاری این نوع آلودگی ها را در محلات و خیابان های پر تردد ندهد.

ابوالفضل شهرکی یک شهروند سیستانی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: یکی از وظایف شهرداری، تنظيف و نگه داري و تسطيح معابر و اماكن عمومي مردم و مجاري آب هاي سطحي و فاضلاب هاي سطحي است.

وی افزود: متاسفانه وقتی درسطح شهر قدم میزنیم نقاطی را مشاهده می کنیم که سرشار از آلودگی هستند و تعدادشان اندک هم نیست البته درخیابان های فرعی بسیارزیاد تر از خیابان های اصلی است.

شهرکی گفت: وقتی به دنبال منشاء آنها بگردیم متوجه خواهیم شد که این بوها از مجاری های سطحی می آید.

این شهروند سیستانی بیان داشت: علاوه بر بو همه می دانیم که از لحاظ بهداشتی نیز وضعیت این مجاری های (جوب ها) شهر قابل قبول نیست و اگر رسیدگی نشوند موجب بیماری زایی خواهند شد.

وی ادامه داد: شاید علت هم این باشد که کف این مجاری ها خراب شده و مواد موجود در جوب ها از پسماندها می باشد و در کف رسوب می کنند که در نهایت موجب بند آمدن آب ها می شوند که با گذشت زمان بوهای نامناسبی از جوب ها به اطراف پخش شود.

شهروند سیستانی تصریح کرد: این مشکل احتمالا با مرمت وبازسازی جوب ها وبه خصوص کف سازی آنها وهم چنین شست وشوی حداقل یک بار در هفته ، حل شود.

در همین رابطه موسی خمری شهردار زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: در بحث لایروبی جوب های شهر زابل اقدامات متعددی صورت پذیرفته است که پاکبانان به طور مداوم در حال لایروبی آن هستند.

وی افزود : خیابان های حافظ شمالی ،هیرمند،خیابان هیرمندشمالی ، شهید ژیانی خیابان طالقانی حدفاصل خیابان سعدی تاکارخانه یخ سابق از جمله مناطقی بوده اند که به دلیل رهاسازی فاضلاب های خانگی در وضعیت بدی قرار داشتند که توسط پاکبانان لایروبی وتنظیف شده اند.

وی خاطر نشان کرد : از شهروندان تقاضا میگردد به جهت همکاری با پاکبانان زحمتکش و حفظ بهداشت محیط زندگی خود از ریختن زباله وضایعات در جوی ها ،خودداری نمایند..انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark