داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۱
امتیاز مثبت 
۲
 
در ادامه مشکلات شهرستان زابل؛
محرومیت جمعیت هزار نفره کرباسک از اینترنت/ ضعف آنتن دهی صدای مردم کرباسک را درآورد
کد مطلب: ۶۳۱۰۹
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۳
کرباسک روستایی است که حداقل هزار نفر جمعیت دارد اما با این حال با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند.
محرومیت جمعیت هزار نفره کرباسک از اینترنت/ ضعف آنتن دهی صدای مردم کرباسک را درآورد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ روستای کرباسک در دوران دفاع مقدس شهدا، جانبازان و ایثارگران سرافراز بسیاری را تقدیم انقلاب کرده اما همچنان از کمبودها رنج می‌برد.

کمبودها در کرباسک بسیار زیاد است و علیرغم پیگیری بسیار از سوی اهالی هنوز به نتیجه ای دست نیافته اند.

یکی از مشکلاتی که گریبان مردم کرباسک را گرفته سرعت بسیار پایین اینترنت است در حالی که این موضوع در عصر سرعت معنایی ندارد.

عضو شورای اسلامی کرباسک به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: در عصر حاضر اینترنت تاثیر به سزایی در زندگی دارد به طوری که بخش اعظمی از وقت افراد در نت سپری می‌شودبنابراین سرعت حرف اول را می زند.

ابراهیم سراوانی عنوان کرد: دانشجویان و دانش آموزان نیاز شدیدی به اینترنت برای تحقیقات و برنامه های درسی خود دارند اما دانشجویان و دانش آموزان کرباسک از اینترنت خوب برخوردار نیستند به طوری که حتی اینترنت در حد ۲G را آرزو دارند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در همه جا قبوض با اینترنت پرداخت می‌شود اما با این حال اهالی کرباسک با اینترنت دیزلی برای پرداخت این قبوض با مشکلات بسیاری روبرو هستند به طوری که وقت زیادی را صرف انجام یک کار ساده اینترنتی می کنند.

این معلم بیان کرد: مردم روستای شهید پرور کرباسک اینترنت ۵Ģ نمی خواهند بلکه اگر حتی به آن ها اینترنت G۳ هم داده شود سپاسگذار خواهند بود.

سراوانی تصریح کرد: کرباسک از آنچنان آنتن دهی بدی برخوردار است که در هنگام مکالمه افراد مجبور به چرخیدن در حیاط هستند تا نقطه ای برای آنتن دهی پیدا کنند.


وی ابراز کرد: از مسئولان انتظار می رود آنتن و دکل در کرباسک نصب کنند چرا که هیچ کدام از اپراتورها در این منطقه کارایی ندارد و مردم با مشکلات فراوانی مواجه هستند.


سراوانی تاکید کرد: هر یک از مسئولان موارد یاد شده را قبول ندارد خود در کرباسک حضور یابد تا این موضوع برای او اثبات شود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark
ملیحه
۱۳۹۶-۱۱-۱۷ ۲۳:۴۲:۱۱
ایشان کاملا درست فرموده اند. بخصوص قسمت شرقی و غربی کرباسک متاسفانه در داخل خانه و زیر سقف اصلا آنتی وجود نداره و باید داخل خانه یا در حالت ایستاده در نقاطی خاص صحبت کنید یا داخل حیاط بیایید و در این سرما صحبت کنید یا با قطع چندین و چندین باره ی مکالمه مواجه بشید یا حتما گوشی نوکیا ساده ی لپ لپی داشته باشید یا گوشی اندروید را از حالت 4 جی به حالت 2 جی تغییر بدی و گرنه ارتباطی صورت نمی گیره. (15701)