داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
نوروز چه بخوانیم؛
کتاب گذری بر فوتبال سیستان سرگذشت پر فراز و نشیب ورزش در دیار رستم
کد مطلب: ۶۹۵۵۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۸
نویسنده کتاب گذری بر فوتبال سیستان گفت: این کتاب سرگذشت فوتبال را در منطقه سیستان از سال 1330 تا امروز بازگو می کند.
کتاب گذری بر فوتبال سیستان سرگذشت پر فراز و نشیب ورزش در دیار رستم
دادخدا غفاری نویسنده کتاب گذری بر فوتبال سیستان در گفتگو با پایگاه خبری اوشیدا گفت نویسندگی عمدتاً با عشق و علاقه آغاز می شود.
وی افزود: با توجه به اینکه ورزش سیستان در آستانه فراموشی قرار داشت باید آن را به تحریر در می آوردیم که از این رو با شناخت کلی از فوتبال منطقه سیستان توانسته‌ایم کتاب گذری بر فوتبال سیستان را نگارش کنیم.
غفاری بیان داشت: شناخت فوتبال سیستان می تواند کمک بزرگی به ورزشکارانی کند که در این زمینه ورزشی فعالیت دارند چراکه این کتاب تاریخ فوتبال منطقه را بازگو کرده است.
وی بیان داشت: در ایام نوروز می توان با مطالعه این کتاب آگاهی در زمینه ورزش سیستان را بیشتر کنیم چرا که با توجه به وقت آزادی که در ایام ماندن در خانه داریم ، فرصت خواندن محیا است.
نویسنده کتاب گذری بر فوتبال سیستان تصریح کرد: این کتاب همچنین به معرفی بزرگان فوتبال سیستان و پیشکسوتان می پردازد،کسانی که سالهاست به علت بیماری و کهنسالی به فراموشی سپرده شده اند.
وی بیان داشت: این کتاب تحولات فوتبال سیستان را از سال ۱۳۳۰ تا کنون را بازگو می کند.
وی گفت: جلد اول کتاب بیش از هزار نسخه به چاپ رسیده است ست که در اکثر فروشگاههای ورزشی و کتابخانه ها قابل خرید می باشد.
غفاری ادامه‌ داد: همچنین جلد دوم این کتاب نیز در حال نگارش است و به زودی به چاپ خواهد رسید.
وی گفت: در جلد دوم نیز اطلاعاتی از زندگینامه بزرگان و پیشکسوتان فوتبال به نگارش در خواهد آمد تا بتوان اتفاقات فوتبال سیستان را به خارج از مرزهای استان نیز صادر کنیم.
وی ضمن دعوت مردم به ماندن در خانه خاطرنشان کرد: خواندن تاریخ یک منطقه به ما کمک می‌کند تا بتوانیم شناخت بهتری از از محیط اطراف خود داشته باشیم لذا به ورزشکاران توصیه می‌کنم تا با خواندن کتاب در اوقات فراغت به وقت خود ارزش ببخشند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark