داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در ادامه مشکلات آلوده ترین شهر جهان؛
سگ های ولگرد، انباشت زباله ها و آسفالت چهل تکه هدیه شهرداری به مردم زابل/ خواب خوش مسئولان شهری در سایه عدم نظارت شورای شهر
کد مطلب: ۶۴۱۴۴
تاریخ انتشار:شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۷
آلوده ترین شهر جهان نه تنها با آلودگی هوا دست و پنجه نرم می کند بلکه به مدد شهرداری و شورای شهر ضعیف با انواع آلودگی ها دست به گریبان است.
سگ های ولگرد، انباشت زباله ها و آسفالت چهل تکه هدیه شهرداری به مردم زابل/ خواب خوش مسئولان شهری در سایه عدم نظارت شورای شهر
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ معضلات شهرستان زابل یکی و دو تا نیست بلکه در هر قسمت آن که پای بگذاری معضلات را به عینه و وضوح می توان دید معضلاتی که گویا پایانی ندارد چرا که مسئولان شهری علاقه ای به خاتمه آن ندارند.

کمبود فضای سبز آنچنان در زابل بیداد می کند که مردم این شهر در حسرت فضای شهری زیبا هستند به طوری که وقتی به شهرستان های دیگر پا می گذارند و آنجا را با زابل مقایسه می کنند امید و رمق از آن ها گرفته می شود.

در این بین امام جمعه زابل برای چندمین بار در خطبه های نماز جمعه این هفته نسبت به وضعیت شهر زابل به مسئولان شهری و شورای شهر اخطار داد و خواستار رفع این معضلات شد.

اتاق فکر در شورای شهر تشکیل شود

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا عنوان کرد: ثابت کرده ایم که هم زبان تشکر داریم و هم زبان نقد، موضوع اخیری در فضای مجازی مشاهده می‌شود گلایه هایی از شهردار و مجموعه شهرداری شهرستان زابل است ، مردم نسبت به شهرداری گلایه مند هستند.

وی خاطرنشان کرد: یک مسئولی در چند سال گذشته حرف بسیار خوب و درستی زده بود کفته بود زابل یک شهر نیست بلکه روستای بزرگیست، چقدر امکانات تفریحی دارد و چقدر استاندارهای یک شهر ۱۷۰ هزار تایی را دارد ؟ چه بوستانی ؟ چه پارک تفریحی... اینها را ببینید ... به میزان جمعیت چقدر فضای سبز دارد ... مردم حق دارند و گلایه های مردم از شهرداری منطقی است .

خطیب جمعه زابل اظهار کرد: اگر تخلفاتی در هر اداره ای دیده شود دستگاه قضا و مسئولین زیربط به تخلفات رسیدگی کنند و این کار بر عهده و توان مردم نیست و مردم این مطالبه کلی را دارند که هم به تخلفات که در هر اداره رخ میدهد رسیدگی شود.

وی بیان کرد: مردم یک شهر آباد ، یک شهرداری منظم و یک شهرداری که طرح ها را درست و به موقع انجام بدهد میخواهند ؛ یکی از مشکلاتی که مردم مراجعات متعددی به دفتر که مربوط به شهرداری میشود داشتند همین تاخیر در انجام طرح هاست.

حجت الاسلام کیخا اظهار کرد: الان چند سالی است که بوستان مادر قرار شد افتتاح شود ، بانوان خوشحال شدند ، قول شهردار اعتماد شد و در تریبون نماز جمعه اعلام گردید اما مردم خبری ندیدند ، اگر اختلافی بین ادارات است ربطی به مردم ندارد با همدیگر جلسه ای برگزار کنید و به نفع مردم قیام و حرکت کنید و آنها را خوشحال کنید.

وی اضافه کرد: پارک شهر قرار بود زودتر افتتاح شود، حرکت خوبی هم بود، البته بعضی رسانه ها کم لطفی کردند و صحبت میکردم این است که چرا تاخیر، چرا زود افتتاح نمیشود و طرح ها درست و به موقع انجام نمیشود.

امام جمعه زابل تصریح کرد: مردم از شورای شهر انتظار دارند هم وحدت داشته باشند و هم پرتلاش و کوشا و با نشاط باشند؛ مجموعه شهرداری و شورای شهر ازظرفیت دانشگاه و اساتید و کارشناسان مربوطه استفاده کنند، یک اتاق فکر تشکیل بدهید و از تمام ظرفیت دانشگاه، اساتید و نخبه گان استفاده کنید و برای باعث تاسف است با داشتن همچین دانشگاهی همچین شهری داشته باشیم.

وضعیت شهری زابل اسفناک است

یکی از اهالی زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: پارک های زابل وضعیت مناسبی ندارند به طوری که پارک شهر یا ملت مدت هاست که در دست تعمیر است و از جذابیت چندانی برخوردار نیست پارک غدیر سال هاست که به بخش خصوصی واگذار شده و اینک شهرداری نه تنها از آن سودی نبرده بلکه باید خسارت میلیاردی هم بپردازد و در این بین تنها پارک قابل قبول برای این جمعیت ۱۷۰ هزار نفری تنها پارک یعقوب لیثاست که آن هم پاسخگوی جمعیت شهرستان نیست.

شهرکی ادامه داد: آسفالت زابل نیز از وضعیت بغرنجی برخوردار است به طوری که این آسفالت چهل تکه تنها هزینه جلوبندی ماشین ها را بالا برده و بسیاری از محلات هنوز از نعمت آسفالت محروم هستند.

وی با بیان اینکه وضعیت شهر زابل اسفناک است، تصریح کرد: زباله ها همیشه در شهر پراکنده است به طوری که بوی تعفن در شهر پیچیده و فضای چندش آوری را ایجاد کرده است.

شهرداری اتلاف سگ های ولگرد را نادیده گرفته است

یکی دیکر از شهروندان زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: سگ های ولگرد معضلی است که شهر زابل با آن دست به گریبان است به طوری که سال گذشته سبب مرگ تعدادی از شهروندان به دلیل بیماری هاری بوده ایم.

موسوی ادامه داد: سگ های ولگرد نه تنها باعث نمای زشت به شهر شده بلکه به شدت برای سلامتی مردم مضر هستند و سبب رعب و وحشت شده اند اما با این حال شهرداری گویا وظیفه خود مبنی بر اتلاف آن ها را به دست فراموشی سپرده چرا که در هر محله ای چندین قلاده سگ به چشم می خورد.

وی ادامه داد: وضعیت شهر زابل به هیچ عنوان قابل قبول نیست به طوری که روستاهای شهرستان های دیگر وضعیت بهتری نسبت به شهر زابل دارند و این موضوع به شدت مردم را آزار می دهد.

موسوی ابراز کرد: مردم زابل خود مسبب این معضلات هستند چرا که وقتی شورای شهر ضعیفی انتخاب می کنند نباید توقع اوضاع بهتری را داشته باشند.

انتهای‌پیام
Share/Save/Bookmark