داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
بی آبی سهم روزه داران سیستانی/ نقص فنی در ایستگاه پمپاژ عامل قطعی آب
کد مطلب: ۵۹۶۶۳
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۱
علیرغم گرمای شدید در زابل و روزه داری مردم آب شرب مردم سیستان از سحرگاه قطع شده و بی آبی همچنان ادامه دارد.
بی آبی سهم روزه داران سیستانی/ نقص فنی در ایستگاه پمپاژ عامل قطعی آب
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با توجه به قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان و گرمای طاقت فرسای زابل نیاز مردم به آب جهت استفاده از وسایل سرمایشی بیشتر است بنابراین نبود آب حتی برای لحظه ای زندگی را با مشکل مواجه می کند.

آب تمامی شهرستان های شمال استان از چاه نیمه تامین می شود بنابراین ایجاد کوچکترین مشکل در چاه نیمه سبب قطع آب تمامی شهرستان ها می شود.

گرما امان مردم را بریده

یکی از اهالی سیستان به خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: دمای هوای زابل بیش از ۴۵ درجه می باشد و با توجه به اینکه بیشتر مناطق شمال استان از کولر آبی جهت ایجاد هوای سرد و مطبوع استفاده می کنند بنابراین نبود آب در این گرما امان مردم را بریده است.

وی تصریح کرد: برای کسانی که دارای فرزند کوچک می باشند نبود آب بیش از دیگران ملموس است بنابراین انتظار می رود قبل از قطعی آب این موضوع به اطلاع مردم برسد تا نسبت به ذخیره کردن آب اقدام کنند.

حسینی تاکید کرد: متاسفانه حتی به اندازه گرفتن وضو در خانه موجود نیست و این سبب ایجاد مشکل در انجام اعمال عبادی مردم شده است.

یکی از بانوان شهرستان نیمروز در تماس با خبرنگار اوشیدا اظهار کرد: در ماه رمضان بساط ضیافت های افطاری گسترده است به طوری که معمولا هرشب یا در هر خانه ای مهمانانی برگزار می شود و یا اعضای خانواده به مهمانی می روند.

سرگزی تصریح کرد: امشب برای افطار میهمانانی دعوت دارم اما با کدام آب افطاری تهیه کنم که امشب جلوی میهمانانم شرمسار نباشم.

چندین تیم جهت وصل آب شرب اعزام شده اند

لکزاییان پور معاون تامین آب وآبرسانیآبفای روستایی استان  عنوان کرد: در پی ایجاد نقص فنی در ایستگاه پمپاژ چاه نیمه آب شرب منطقه سیستان قطع شد.


لگزاییان پور در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: به دلیل ایجاد نقص فنی در ایستگاه پمپاژ چاه نیمه آب شرب مناطق گسترده ای از شمال استان شامل شهرستان های زابل، نیمروز و هیرمند قطع شده است.


لگراییان پور افزود: به محض اطلاع از نقص فنی به وجودآمده چند تیم و اکیپ امدادی از سوی سازمان به محل اعزام شدند تا مشکل بی آبی مردم رفع شود.


وی تاکید کرد: متاسفانه نقص فنی سبب شده چندین نقطه از شبکه شهری که برداشت آب شرب به شبکه روستایی از طریق آن تزریق می شود را دچار اختلال کند به طوری که شاهد افت فشار آب و قطعی آب شده است.

علایی مدیرعامل آب وفاضلاب زابل گفت:قطعی برق و متعاقب آن مشکلی در ایستگاه پمپاژ چاه نیمه پیش آمده که پرسنل اب وفاضلاب در حال رفع این مشکل هستند .

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark