داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در ادامه کمبودهای شهرستان نیمروز؛
شهر ۲۷هزار نفره ای که جایگاه سوخت ندارد/ سفر هر روزه خودرو داران ادیمی به زابل برای زدن بنزین
کد مطلب: ۶۲۵۰۶
تاریخ انتشار:شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۱
ادیمی مرکز شهرستان نیمروز است که با کمبودهای بسیاری مواجه است.
شهر ۲۷هزار نفره ای که جایگاه سوخت ندارد/ سفر هر روزه خودرو داران ادیمی به زابل برای زدن بنزین
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با اینکه ادیمی مرکز یکی از بزرگترین شهرستان های سیستان است اما وقتی پا در آن می گذاری گویی به یک کلان روستا و یا یک بخش وارد شده ای.

کمبودها در این شهرستان بسیار زیاد است و تا در آن وارد نشوی نمی توانی این کمبودها را درک کنی.

این روزها در هر خانه ای حداقل یک خودرو یا موتورسیکلت وجود دارد و هر کدام از این وسائط نقلیه حداقل هفته ای یک بار احتیاج به بنزین دارند اما این مسئله در ادیمی مشکلات فراوانی را به وجود آورده است.

همه افراد برای تردد حتی برای مسیرهای نزدیک هم از خودرو و یا موتور سیکلت بهره می برند و در صورتی که با مشکل تامین سوخت آن همراه باشند از انجام کارهای خود باز می مانند.

تنها پمپ بنزین شهر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

یکی از اهالی شهر ادیمی عنوان کرد: برای زدن بنزین مجبوریم از شهرستان نیمروز به شهرستان زابل سفر کنیم چرا که هیچ گونه جایگاه سوختی در شهر ادیمی مشغول به کار نیست.

امید پودینه به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: از شهر ادیمی تا نزدیکترین محل برای زدن بنزین که پمپ بنزینی در شهرستان زابل است ۱۰ کیلومتر فاصله است که برای زدن بنزین در هر بار به طور میانگین سه تا پنج لیتر باید صرف کرد.

وی افزود: شهر ادیمی با اینکه دارای جمعیت ۲۷ هزار نفری است اما با این حال علیرغم ضرورت داشتن جایگاه سوخت از این گونه خدماتی محروم است.

یکی دیگر از اهالی شهر ادیمی به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: شهر ادیمی از انواع کمبودها و محرومیت ها برخوردار است اما گویی هیچ اراده ای برای رفع این محرومیت ها وجود ندارد.

سارانی ادامه داد: شهرستان نیمروز اگرچه فاصله چندانی با شهرستان زابل ندارد، اما اگر یک خودرو بنزین نداشته باشد و بخواهد خود را به نزدیک ترین پمپ بنزین برساند باید چندین لیتر بنزین صرف کند و این یعنی هزینه اضافی که متاسفانه با عدم نظارت کافی و پیگیری از سوی مسئولین بر مردم نیمروز تحمیل می شود.

وی ادامه داد: تنها پمپ بنزین شهرستان بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اما هیچ مشخص نیست که چرا این پروژه که چندین سال و چندین دولت را با خود گرفتار کرده است به سرانجام خوشی برای مردم نیمروز ختم نمی شود؟

وی تاکید کرد: وقتی پای صحبت سرمایه گذار می نشینیم، سرمایه گذار اذعان می دارد که من این ۶۰ درصد را هم با هزینه کاملا شخصی پیش جلو برده ام.

سارانی با بیان اینکه باید طوری عمل شود که اجازه ندهیم سرمایه گذاران چنین دلخسته شوند، ابراز داشت: طرحی که برای مردم سود بسیاری دارد و می تواند به پیشرفت هرچه بیشتر این شهرستان محروم کمک شایانی کند را یاری کنیم تا به اتمام برسد.

این شهروند تصریح کرد: با این شرایط هیچ‌وقت نمی توان انتظار داشت که شهرستان نیمروز یک پایلوت اقتصادی شود، وقتی هیچ حمایتی از سرمایه گذار درآن صورت نمی گیرد.

انتهای پیام/س ب
Share/Save/Bookmark