داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
داداستان زابل:
گلایه مردم سیستان از عدم تکریم ارباب رجوع در برخی ادارات/ مجوز جشن در محیط باز تنها با اجازه یک نهاد امکان پذیر نیست
کد مطلب: ۶۳۹۹۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۸
سیستان با مشکلات عدیده ای مواجه است که بخشی از آن ناشی از خشکسالی و نبود کار و بخشی نیز ناشی از سهل انگاری و غفلت است.
گلایه مردم سیستان از عدم تکریم ارباب رجوع در برخی ادارات/ مجوز جشن در محیط باز تنها با اجازه یک نهاد امکان پذیر نیست
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ در روز جشن میلاد امام زمان جشنی در شهر زابل برگزار شد که با حواشی زیادی مواجه شد.

در این جشن دختری جوان بدون حجاب اقدام به رقص در مقابل دیدگان صدها نفر کرد که واکنش هایی را به همراه داشت.

در بخش دیگری از مشکلات گلایه مردم از تکریم ارباب رجوع توسط برخی از کارکنان ادارات است چرا که در بسیاری از ادارات شهر زابل برخی از کارکنان آن گونه که باید خدمت نمی کنند و این موضوع سبب ایجاد ناراحتی هایی شده است.

در حالی که وظیفه هر اداره و سازمانی است که وظایف محوله را به طور کامل و بدون وقفه انجام دهد در زابل عدم تکریم ارباب رجوع به وضوح قابل مشاهده است.

از دیگر مشکلاتی که به شدت در سیستان ایجاد مشکل کرده و به فاجعه تبدیل شده مسئله خشکسالی است که سبب بروز پدیده بیکاری و در کنار آن افزایش مخاطرات اجتماعی از قبیل اعتیاد و سرقت شده است.

اگر خشکسالی در سیستان پایان نباید به طور حتم مشکلات بزرگتری در منطقه رخ خواهد داد که این موضوع می تواند مبدل به یک فاجعه غیرقابل حل شود.

تکریم ارباب رجوع در زابل به خوبی انجام نمی شود

دادستان زابل عنوان کرد: از عملکرد بسیاری از ادارات که محلی برای خدمت رسانی به مردم در وضعیت کنونی کشور شدند یکی از دغدغه ها و گلایمندی های مردم این است وقتی به یک اداره مراجعه می کنند کارمندان زیر مجموعه آن چنان که باید وشاید ارائه خدمت کرده و یا تکریم ارباب رجوع بکنند را انجام نمی دهند.

محمدرضا سرگزی به خبرنگار اوشیدا گفت: گاها مردم با برخوردهای تند و نامناسب از سوی کارکنان ادارات روبرو می شوند و دستگاهایی که به نوعی یک خدمت عمومی را می خواهند ارائه بدهند از این کار خودداری کرده؛ در حالی که بسیاری از مسئولان در دستگاه های اجرایی از فرهیختگان هستند و انتظار می رود که نظارت بر این مهم کنند تا نگاه مردم به ارزشهای نظام کم رنگ نشود.

وی تصریح کرد: از ان جایی که مراجعاتی مکرر در این زمینه صورت می گیرد و این گلایه را داشتند در خواست ما این است از نگاه مردم یک روز به عنوان ملاقات مردمی اختصاص دهیم تا مردم آمده مشکلات خود را عنوان و برطرف کنند؛ قطعا اگر رسیدگی به این مشکلات تصریح شود نگاه مردم به دستگاهها بهتر می شود.

دادستان زابل بیان کرد: اخیرا مجوز جشن و کنسرت در شهر زابل داده شده در حالی که اولا دادن مجوز توسط یک مجموعه ونهاد در حوزه فرهنگی و اجتماعی خلاف قانون بوده و مجوز برگزاری یک کنسرت یا یک برنامه فرهنگی در محیط باز نیازمند این است که بسیاری از دستگاهها تصمیم گیری کنند و مرجع صالح برای صدور این مجوز ستاد حفظ شئونات فرهنگی است هر اداره مستقل نمی تواند راسا بیاید یک مجوز صار کند و در نهایت اتفاق که سطح جامعه می افتد باعث نارضایتی خیل کثیری از مردم شود.

سرگزی تصریح کرد: یک ارگ در یک فضای باز قرار می گیرد اهنگ می زند و برخی از دختران سیستانی در جلوی چشم نامحرم حرکات نامناسب را انجام می دهند که رعایت خیلی از شئونات اخلاقی نمی شود وقتی که مجوزی صادر می شود نظارتی بر اجرای صحیح این مجوز هم باید انجام شود اما این اتفاق نیفتاده است.

وی ابراز کرد: طرف احضار شده می گوییم چرا این کار را انجام دادید می گوید به من این مجموعه مجوز داده تازه نیروی انتظامی امنیت من را برقرار کرده ما هم مجوز صادر می کنیم وهم امنیت برقرار می کنیم در حالی که شئونات دینی و اسلامی زیر پا می گذارند.

سرگزی اظهار کرد: به دلیل عدم نظارت خودسری اتفاق می افتد بنابراین برای این جریان گزارش داده و اعلام جرم شده و پرونده نیز تشکیل تا با مصوبان و مسببان این مراسم برخورد شود.

وی در ادامه به احتمال افزایش سرقت ها در زابل اشاره و خاطرنشان کرد: در سال گذشته در همین ایام اب مناسبی وارد کشور شد کشاورزی و بازارچه های مرزی رونق خوبی داشت و بسیاری از مردم مشغول کشاورزی یا تبادلات اقتصادی بودند اما امروز هم در حوزه کشاورزی و هم در بحث بازارچه های مرزی هیچ اتفاق مثبتی رخ نداده است.

دادستان زابل در ادامه تاکید کرد: بنابراین تعدادی از افراد دست به سرقت می زنند و تغذیه همین افراد معتاد که تعدادشان در سطح شهرستان زیاد است از همین باقی مانده غذا ویا ضایعاتی بوده که در سطل‌های زباله پیدا می کنند.

سرگزی اضافه کرد: این افراد مواد موجود در سطل های زباله را به فروش می رسانند و درامدی برای امرار معاش و تامین مواد خود کسب می کنند.

وی اذعان کرد: باتوجه به شرایط موجود در سیستان امسال پیش بینی می شود سرقتها افزایش پیدا کند و در این راستا یکی از محلهای سرقت هم دستگاه‌هایی هستند که اموال عمومی دارند.

سرگزی در پایان عنوان کرد: دادستان وظیفه دارد برای حفظ و رعایت حقوق عمومی در جاهایی که خدمت عمومی وظیفه برخی از دستگاهها است با اعلام مردم ورود کند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark